kesfet

Instagram anasayfasında dolaşmak oldukça keyifli. Ancak sayfamızda yalnızca takip ettiğimiz kişilerin gönderilerini gördüğümüz için anasayfada gezinmek sıkıcılaşabiliyor. İşte böyle zamanlarda imdadımıza keşfet bölümü yetişiyor. Keşfet bölümünde ilgi duyduğumuz konularda tüm dünyadan ilgi çekici fotoğraf ve videoları görebiliyoruz. Kimseyi takip etmenize gerek kalmadan bu bölümdeki içeriklerin tadını çıkarabiliyoruz.  Instagram’ın keşfet sekmesine getirdiği yeni özellikler sayesinde artık keşfette gezintiye çıkmak eskisinden çok daha keyifli olacak gibi.

Instagram’ın keşfet bölümü artık eskisinden çok daha keyifli

Yeni gelecek güncelleme ile birlikte Instagram’ın keşfetinde çok önemli değişiklikler yapılıyor. Keşfetin yalnızca içeriği değil, menüsü de değişiklik yapılan yerlerden biri. Artık bu bölümdeki üst kısımda alışık olduğumuz bölümlere daha kolay erişim sağlanabiliyor. Kategorilerin haricinde bir de IGTV ve alışveriş bölümü bulunuyor. IGTV’ye dokunarak yalnızca IGTV’de yer alan ve keşfete düşen içerikleri görüntüleyebiliyorsunuz. Alışveriş kısmında ise tahmin edebileceğiniz üzere kıyafetler, ev eşyaları vb. ürünlerin satışının yapıldığı gönderiler gösteriliyor.

İstatistiklere göre Instagram kullanıcılarının yarısından fazlası her ay keşfet bölümünü ziyaret ediyor ve gönderiler arasında geziniyor. Hal böyle olunca Instagram’ın bu özelliğe ağırlık vermesi mantıklı görünüyor. Yeni gelen özelliklerle birlikte keşfetin daha popüler hale geleceğini öngörmek mümkün. Bugün Amerika’da kullanıma sunulan yeni  özellikleri kendi hesabınızda göremezseniz endişelenmeyin. Çünkü özelliğin tüm dünyada kullanıma hazır hale gelebilmesi için birkaç hafta gereceği ifade ediliyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz