instagram ipad uygulaması

Instagram’ın hayatımıza girmesinin üzerinden yıllar geçti ve bugün milyonlarca aktif Instagram kullanısı bulunuyor. Akıllı telefonlarda kullanılabilen Instagram’ın tablet sürümü ise bir türlü uygulama mağazalarındaki yerini alabilmiş değil. Konuyla ilgili olarak Instagram cephesinden gelen açıklama, iPad için Instagram uygulaması bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak gibi.

Instagram iPad uygulaması için hiç umut ışığı yok

Eskiden iPad modellerinin kameraları akıllı telefonlara göre çok kötüydü. Bu nedenle iPad kullanıcılarının çoğu kamerayı kullanmıyor ve dolayısıyla Instagram uygulamasına ihtiyaç duymuyordu. Günümüzde ise iPad’lerin kameraları orta-üst segment akıllı telefonlar kadar iyi bir kamera deneyimi sunuyor. Fakat nedendir bilinmez Instagram’ın halen iPad versiyonu bulunmuyor. Instagram CEO’su tarafından konuyla ilgili ilginç bir açıklama yapılmış durumda. Yapılan açıklamaya göre ekibin uygulamanın iPad sürümünü geliştirmek için ayıracak vakti yok. Yapacak çok fazla işlerinin olduğunu belirten CEO, Instagram’ın iPad uygulamasını yapmaları gereken bir sonraki iş olarak görmediklerini ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  Bilgisayardan Instagram Profiline Nasıl Fotoğraf Yüklenir?

Konuyla ilgili yapılan açıklama oldukça anlamsız ve inandırıcılıktan uzak. Instagram gibi milyon dolarlık bütçelere sahip olan ve binlerce çalışanı barındıran bir oluşumun iPad uygulaması için zaman ayıramaması hiç mantıklı gelmiyor. Belli ki Instagram, iPad’de Instagram kullanımıyla ilgili büyük bir potansiyel görmüyor ve bu alana yatırım yapmak istemiyor. Görünüşe bakılırsa iPad kullanıcıları 2020 yılında ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda da Instagram uygulamasına kavuşamayacak. Tablet kullanıcıları ancak internet tarayıcısı üzerinden Instagram’a göz atabilecek ve fotoğraf veya video paylaşımı yapamayacak.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz