Özellikle son yıllarda kamera konusunda hiç olmadığı kadar iddialı hale gelen iPhone modelleri sıklıkla güçlü kameralarla karşılaştırılıyor.Yeni yapılan karşılaştırma ise iPhone 11 Pro ile 250 bin dolar değerindeki kamerayı karşı karşıya getiriyor. Canlı yayınlarda kullanılan kamera karşısında elbette hiçbir şansı olmayan iPhone 11 Pro’nun yine de boyutuna kıyasla yapabildikleri fena görünmüyor.

Daha önce iPhone 11 Pro ile 7.500 dolarlık DSLR makinenin karşılaştırmasını sizlere aktarmıştık. Bu karşılaştırmada yine DSLR’ın farkı ortaya çıkmış ancak iki cihaz arasındaki farkın çok az olması dikkat çekmişti. Yayınlanan bu yeni videoda ise profesyonel olarak yayınlarda kullanılan 250 bin dolarlık kameranın iPhone 11 Pro ile karşılaştırmasına şahit oluyoruz.

Videoyla ilgili fazla yorum yapmaya gerek yok. Çünkü profesyonel kamera her alanda iPhone 11 Pro’ya fark atıyor. Videoyu YouTube platformunda paylaşan Zebra Zone, iPhone’un birçok açıdan başarılı olduğunu ancak böyle bir karşılaştırmada şansı olmadığını ifade ediyor. Fotoğraf çekerken ve video kaydı gerçekleştirirken iPhone’un yeterli kaliteyi sunduğuna dikkat çeken YouTuber, profesyonel olarak video çekimi yapmak isteyenlerin daha iyi bir makine seçmesi gerektiğini belirtiyor. Müşterilerin düğün vb. özel günlerdeki çekimlerde yüksek kalitede görüntüler istediğinin altını çiziyor.

Günlük kullanımda cebinizden çıkardığınız bir telefonla bu kadar iyi çekimler yapabilmek teknolojinin hayatımıza kattığı nimetlerden sadece biri. Gelecek yıllarda akıllı telefonların kamera konusunda daha ne kadar ileri gidebileceği ise merak konusu.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz