iPhone 12 120 Hz

Geçtiğimiz yıllarda 120 Hz destekli ekranla gelen iPad Pro, Apple’ın 120 Hz ekranlarda sektörde öncü olacağını ve şirketin tüm cihazlarında bu ekranın kullanılacağını düşündürmüştü.Gerçekten de akıcılık konusunda o dönemdeki cihazların ekranlarına göre büyük farka sahip olan iPad Pro, bu özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Buna rağmen beklenen olmadı ve Apple cephesinden 120 Hz ekranlı bir iPhone modeli gelmedi. Yeni gelen bilgiler ise bu sene piyasaya sürülecek olan iPhone 12 ile nihayet 120 Hz ekrana geçiş yapılabileceğini gösteriyor.

iPhone 12, 120 Hz ekran ile gelirse Apple için önemli bir adım olabilir

Eğer iddialar doğruysa iPhone 12, daha akıcı bir ekranla gelmesinin yanı sıra yüksek pil kapasitesiyle de öne çıkmaya hazırlanıyor. iPhone 12’de 4.400 mAh kapasiteli bir pilin yer alacağı söyleniyor. Bu da önceki iPhone modeline göre 400 mAh daha büyük kapasiteli bir pilin kullanılacağı anlamına geliyor. Pil kapasitesindeki artışla birlikte 5G bağlantı ve 120 Hz ekran gibi yüksek pil tüketimine neden olan özelliklerin kullanım süresini düşürmesinin önüne geçilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  "iPhone'un Yerini AR Gözlüğü Alabilir"

5G bağlantı desteğinin iPhone’lara gelmesi sürpriz olmasa da 120 Hz ekranın heyecan verici bir gelişme olduğunu söylemek gerekiyor. Apple’ın kullanım süresi ve akıcı ekran arasındaki dengeyi nasıl koruyacağı ise merak ediliyor. Yüksek çözünürlük ve 120 Hz ekran yenileme hızı birleştiğinde pil performansı olumsuz yönde etkileniyor. Apple eğer bu şekilde bir ekran geliştirirse çözünürlük ve yenileme sıklığını değiştirmeye müsaade eder mi bu da merak konusu. Tüm bu soruların cevaplarını öğrenmemiz için iPhone 12’nin tanıtımına kadar beklememiz gerekecek.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz