iPhone 12 hızlı şarj

Günümüz akıllı telefonlarının pil kapasitesi hâlen çok yüksek seviyelere ulaşabilmiş değil. Pil teknolojisinde devrimsel bir yenilik yapılamaması ve ince bir formda olması istenen telefonlara büyük bir pil koyulamaması bunun en büyük nedenlerinden. Piyasaya sürülen orta ve üst segment akıllı telefonlar hızlı şarj özellikleriyle bu açığı kapatmayı başarıyor. iPhone ise hızlı şarj desteği sunmasına rağmen birçok modelinde kutuya dahil olarak hızlı şarj adaptörü vermemesi nedeniyle kullanıcılara ek masraf çıkarıyor. İddialar doğruysa Apple, gelecek olan iPhone 12 cihazıyla birlikte hızlı şarj adaptörü vererek bu durumu düzeltebilir.

Twitter’da Mr-White ismine sahip olan ve daha önce teknolojik cihazlarla ilgili olarak başarılı tahmin ve analizleriyle bilinen kullanıcı, iPhone 12 ile ilgili olarak dikkat çekici bir iddiada bulundu. Söylediğine göre iPhone 12’nin kutusundan 20W şarj adaptörü çıkacak. Dolayısıyla iPhone satın alanların hızlı şarj özelliğini kullanmak için ayrı bir adaptör almasına gerek kalmayacak. Prototip olduğu için şeffaf plastiğin kullanıldığı görülen şarj cihazının yan tarafında 20W ibaresinin yer aldığı görülebiliyor.

Her iPhone 12 cihazına 20W hızlı şarj adaptörü ile gelmeyebilir

iPhone 11 serisinde 5W’lık adaptörler kullanılırken iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kutusundan 18W şarj aleti çıkıyor. Ancak diğer markalar daha yüksek değerlerde şarj adaptörleri sunmaya başladığı için bu 18W şarj adaptörü yeterli olmuyor. Öte yandan 20W şarj adaptörünün yine yalnızca belirli iPhone modellerinde kutuda bulunacağı da söylenenler arasında.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 12, 120 Hz Ekran ile Fark Yaratabilir

iPhone 12’de 20W şarj adaptörü yer alırken earpods kulaklıkların ise kutu içeriğinden kaldırılacağı söyleniyor. Apple’ın kulaklıkları kaldırıp daha hızlı bir şarj adaptörünü kutuya dahil ederek maliyeti dengeleyeceği düşünülüyor. Şimdilik iddia aşamasında olan bilgilerin doğruluğunu öğrenebilmemiz için Eylül ayına kadar beklememiz gerekecek.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz