iphone 12 çıkış tarihi

Eylül ayının yaklaşmasıyla birlikte iPhone 12 ile ilgili beklentiler de had safhaya çıkmış durumda. Her yıl eylül ayında tanıtılan yeni iPhone modelinin tanıtım tarihiyle ilgili birçok iddia ortaya atılıyor. Bazı iddialarda iPhone 12 tanıtım tarihi konusunda herhangi bir değişiklik olmayacağı ancak cihazın çıkış tarihi konusunda gecikme yaşanacağı belirtilirken karşıt bir iddia ise hem tanıtım hem çıkış tarihinin erteleneceği yönünde. Teknoloji analistlerinden Jon Prosser’in Twitter’dan paylaştığı bilgi ve Qualcomm’un aktardıklarına bakılırsa bu yıl iPhone modeli beklenenden biraz daha geç gelecek .

iPhone 12 çıkış tarihi Ekim ayına kaydırılmış olabilir

Jon Prosser gönderdiği tweet’te pek fazla açıklamaya yer vermiyor ve yalnızca yeni iPhone ve iPad modellerinin ekim ayında geleceğini iddia ediyor. Daha önce birçok tahmini doğru çıkan analistin bu iddiası oldukça önemli. Ancak ertelemeyi neredeyse tamamen kesinleştiren bilgi Qualcomm’dan geldi. Şirketin CFO’su Akash Palkhiwala yaptığı açıklamada gelecek aylarda çıkması beklenen amiral gemisi bir akıllı telefonun ertelenmesinin kendilerini etkilediğini dile getirdi. Normalde eylül ayında sevk edilecek materyallerin sevkiyatının aralık ayına kaydırıldığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 12 Daha Küçük Bir Çentik ile Gelebilir

iPhone 12’nin 5G modem üretiminin Qualcomm tarafından yapılacağı biliniyor. Qualcomm’un yeniden planlama yapmasını gerektiren ve eylülde çıkacak olan cihazın iPhone 12 olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak Apple’ın yeni telefonu biraz geç gelecek gibi görünüyor. Yine de tüm bu söylenenlerin henüz iddia aşamasında olduğunu ve Apple’dan resmi açıklama gelene kadar çıkış tarihini kesin olarak öğrenemeyeceğimizi belirtelim.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz