iphone 12

Yeni yıla girmemizin üzerinden henüz 3 aylık bir süre geçti ve şimdiden iPhone 12 ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Samsung’un Galaxy S20 serisi ile birçok alanda çıtayı yükseltmesiyle birlikte Apple’ın bu seriye nasıl cevap vereceği merak konusu haline geldi. Eğer sızıntılar doğru çıkarsa bağlanabilirlik açısından başarılı bir iPhone modeli görmemiz mümkün.

Daha önce yüksek hızlı şarj için adımlar attığını öğrendiğimiz Apple’ın iPhone 12 ile yüksek hızlı bağlanabilirlik özelliklerine de odaklandığı belirtiliyor. 802.11ay Wi-Fi standartı sunacağı ifade edilen cihazın böylece kısa mesafede yüksek hızlı veri iletimi yapabileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Apple Yeni Nesil Bir Şarj Cihazı Geliştiriyor

802.11ay Wi-Fi standartı, mevcut cihazların genelinde kullanılandan farklı bir veri aktarım hızı sunuyor. Mevcut cihazlar 2.4 GHz ve 5 GHz bandında veri transferi imkanı sunarken bu yeni standartta 60 GHz yüksek hızlı bağlantı kurulabiliyor. 2020’nin sonlarına doğru 802.11ay standartının tüm detaylarının açıklanması bekleniyor.

Aynı haberde sızdırılan bir diğer bilgi ise yeni çıkacak iPhone modellerinin ekranlarıyla ilgili. Daha önce Ming Chi-Kuo tarafından hazırlanan analizde yeni çıkacak iPhone’ların tamamında OLED ekran kullanılacağı ve LCD ekrandan tamamen vazgeçileceği belirtilmişti. Yeni raporda ise LCD ekranlı bir iPhone modelinin seri içerisinde yer almaya devam edeceği ileri sürülüyor.

Apple’ın kablosuz veri aktarımı teknolojisine büyük oranda önem veriyor olması şirketin gelecek vizyonunu da gözler önüne seriyor. Gelecekte Apple cihazları içerisinde saniyeler içerisinde devasa boyutlarda verilerin aktarılabileceğini öngörmek mümkün. Sızan bilgileri henüz doğrulama imkanımız yok ancak önümüzdeki aylarda yeni bilgilerin gelmesiyle birlikte telefonun teknik detaylarının son halini alması bekleniyor.

 

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz