iphone 13

Akıllı telefonlar arasındaki kamera yarışı hız kesmeden devam ediyor. Amiral gemisi akıllı telefon modelleri her yıl daha da güçleniyor ve özellikle kamera tarafında önemli yenilikler sunuyor. Kamera konusunda en iddialı telefonlardan birinin de iPhone olduğunu söylemeye gerek yok sanırız. iPhone 12 ile akıllı telefon kameraları alanında çıtayı biraz daha yukarı taşıyan Apple, iddiaya göre iPhone 13 ile birlikte bir kez daha dengeleri değiştirmeyi hedefliyor.

Barclays analistlerinden Blayne Curtis ve Thomas O’malley’in öngörüsüne göre önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan iPhone modelinin kamerası donanımsal olarak yenilenecek. iPhone 13 olarak adlandırılacağı düşünülen cihazın ultra geniş açılı kamera lensinin f/1.8 diyafram açıklığıyla düşük ışıkta yüksek performans sunacağı ileri sürülüyor. Kameradaki bu değişikliğin piyasaya sürüleceği iddia edilen dört iPhone 13 modelinin tamamına yapılacağı düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:  "iPhone'un Yerini AR Gözlüğü Alabilir"

Diyafram açıklığı değerinin düşmesi lense daha fazla ışık düşmesini sağlıyor. Böylece düşük ışık altında bile lense yüksek oranda ışık girdiği için daha aydınlık fotoğraf ve videolar çekilebiliyor.

iPhone 13 daha yüksek fiyat etiketine sahip olabilir

iPhone 13 eğer böylesine heyecan verici bir kamera modülüne sahip olursa rekabette önemli bir konuma ulaşabilir. Öte yandan bu kadar büyük bir değişiklik maliyet artışını da beraberinde getirecektir. Kamera modülündeki değişikliğin kameranın maliyetini artırması ve bu artışın da cihazın fiyatına yansıması bekleniyor.

Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen cihazların 5,4 inç ve 6,1 inç modellerinin çift kamera; 6,1 inç ve 6,4 inç olan üst seviye modellerin ise üç kamera modülüyle geleceği söyleniyor. Tüm iPhone 13 modellerinde gelişmiş bir LiDAR tarayıcı modülünün yer alacağı ve yine modellerin tamamında sensör kaydırmalı görüntü sabitleme teknolojisinin kullanılacağı ileri sürülüyor. 2022’nin Eylül ya da ekim ayında lanse edilmesi beklenen cihazlarla ilgili önümüzdeki aylarda daha net bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz