iphone garanti sorgulama

iPhone garanti sorgulama işleminin nasıl yapılacağını birçok iPhone kullanıcısı bilmiyor. Durum böyle olunca garanti süresinin ne kadar kaldığı ve ne kadar süre Apple’dan destek alınacağı merak konusu haline gelebiliyor. Bu yazımızda Apple resmi sitesinde garanti sorgulama sayfasına nasıl ulaşılacağı ve sorgulama işleminin nasıl gerçekleştirileceğini sizlere aktaracağız. Dilerseniz önce sorgulama işleminde ihtiyaç duyacağımız seri numarasının nasıl öğrenileceğine bakalım.

iPhone seri numarası nasıl öğrenilir?

iPhone cihazınızın seri numarasını öğrenmek yalnızca birkaç saniyenizi alıyor. Bunun için öncelikle cihazınızın ayarlar kısmına girmelisiniz. Ayarlardan genel menüsüne girdikten sonra “Hakkında” menüsünden seri numarasına ulaşabilirsiniz. iPad’in seri numarasını da aynı menüleri takip ederek bulabilirsiniz. Mac cihazınızın seri numarasını öğrenmek içinse sol üstteki Apple logosuna tıklayarak “Bu Mac Hakkında” menüsüne ulaşabilir ve açılan penceredeki en alttaki kısımdan seri numarasını öğrenebilirsiniz.

Seri numarası ile cihazınızla ilgili bazı bilgilere ulaşılabildiği için seri numaranızı gizli tutmanızı ve Apple’ın resmi sitesi hariç bir yerde paylaşmamanızı öneririz.

iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır?

iphone garanti sorgulama

Garanti sorgulama işlemi için öncelikle buradaki bağlantı aracılığıyla Apple’ın resmi internet sitesindeki garanti sorgulama için hazırlanmış sayfaya ulaşmanız gerekiyor. Bu sayfada seri numaranızı girdikten sonra servis ve destek detaylarını öğrenebilirsiniz. Garanti sorgulama sayfasında satın alma tarihinin geçerli olup olmadığı, Apple’ın telefonla destek süresinin durumu ve onarım ile servis kapsamı konusunda bilgi alınabiliyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz