iPhone SE 2 Plus

iPhone’un uygun fiyatlı ve küçük ekranlı telefonu iPhone SE, 2021 yılında büyük bir değişimle karşımızda olmaya hazırlanıyor. İddialar doğruysa iPhone SE 2 Plus ismiyle anılacak olan yeni model; tamamen çerçevesiz ekran, yeniden konumlandırılmış Touch ID ve daha iyi bir donanımla satışa sunulacak.

iPhone SE 2 Plus çok farklı bir tasarımla geliyor

Apple ile ilgili geçmişte yaptığı doğru tahminlerle tanınan saygın analist Ming-Chi Kuo, bu kez iPhone SE 2 Plus ile alakalı bazı tahminlerde bulundu. Buna göre yeni iPhone SE modelinde çerçevelere tamamen veda edilecek ve tıpkı iPhone X ve sonraki modellerde  olduğu gibi çerçevesiz ekranlı bir telefon karşımıza çıkacak. Ekran çerçevesiz olduğu için bu modelde Face ID’ye yer verileceğini düşünebilirsiniz. Ancak görünüşe bakılırsa Apple’ın daha farklı bir planı var. Parmak izi okuyucu kullanmaya devam edecek olan cihazın parmak izi okuyucusunun güç tuşuna yerleştirileceği ileri sürülüyor. Daha önce Sony’nin akıllı telefonlarında rastladığımız bu yerleşim, iPhone’larda hiç kullanılmamıştı. Eğer iddialar doğruysa yeni iPhone SE, Apple tarihinde bir ilke imza atabilir.

Cihazda Face ID yer almayacaksa ön kısımdaki çentiğin daha küçük olmasını bekleyebiliriz. Apple’ın çentikli tasarım yerine ön kamerayı ince bir çerçeve üzerine yerleştirme ihtimali de akla yatkın görünüyor. Face ID’nin yüksek maliyetini göz önüne aldığımızda parmak izi okuyucunun kullanımına devam edilmesi, cihazın uygun fiyatlarda kalmasına yardımcı olacağa benziyor. Henüz piyasaya sürülmesine uzun süre olan telefonla ilgili gelecek aylarda daha fazla bilginin gelmesi bekleniyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz