iPhone SE (2020) kullanım süresi

Bildiğiniz üzere Apple, geçtiğimiz günlerde yeni uygun fiyatlı iPhone modeli iPhone SE(2020)’yi tanıttı. Satışa çıkmasıyla birlikte cihazın farklı konulardaki inceleme videoları da internet ortamında yavaş yavaş yerini almaya başladı. iPhone SE(2020) ile ilgili en çok merak edilen konuların başında kullanım süresi yer alıyor. iPhone 8 ile benzer bir pil performansı sunduğu söylenen cihazın gerçek kullanımda neler sunduğu, yayınlanan test videosunda gözler önüne seriliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE 2020 Tüm Detaylarıyla Tanıtıldı

iPhone SE (2020), yeni nesil iPhone modellerine göre daha düşük çözünürlüklü bir ekranla geliyor. Bu durum kullanım süresi için bir artı. Ama aynı zamanda 1.821 mAh kapasiteli düşük bir pile sahip olması, cihazın uzun bir kullanım süresi sunamamasına neden oluyor.

iPhone SE (2020), kullanım süresi ile biraz hayal kırıklığı yaratıyor

Yayınlanan videoda iPhone SE (2020), iPhone 11, iPhone 11 Pro, Samsung Galaxy S20 ve OnePlus 8 cihazları kullanım süreleri açısından birbirleriyle kıyaslanıyor. Her telefonda belirli uygulamalara giriş yapılıyor, oyunlar oynanıyor ve işlemci testleri gerçekleştiriliyor. Bu testler, cihazların pili tamamen bitene kadar tekrarlanıyor. Testin sonunda ilk pes eden cihaz iPhone SE (2020) oluyor. Apple’ın uygun fiyatlı iPhone’u yalnızca 3 saat 46 dakikalık kullanım süresi sonunda kapanıyor. iPhone 11, 5 saat boyunca kullanım sunarak 4. sırada yerini alıyor. Samsung Galaxy S20’nin 6 saat 31 dakika dayandığı testte iPhone 11 Pro ise 6 saat 56 dakika boyunca kullanılabiliyor. Testin açık ara farkla galibi ise 7 saat 55 dakika kullanım süresi ile OnePlus 8 oluyor.

Yapılan testte yoğun bir kullanım senaryosu kullanıldığı ve iPhone SE’nin düşük fiyatının beklentileri düşürdüğü de bir gerçek. Öte yandan telefonun kullanım süresi biraz daha fazla olabilirdi diye düşünüyoruz. Testin videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz