ar gözlüğü

Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojilerine ilgi duyduğunu ve AR (artırılmış gerçeklik) gözlüğü geliştirdiğini uzun süredir biliyor. İlk olarak Pokemon GO’nun yayınlanmasıyla geniş kitlelerce kullanılan artırılmış gerçeklik teknolojisi, birçok kişinin beğenisini kazanmıştı. Apple da son yıllarda gerçekleştirdiği etkinliklerinde AR teknolojilerinden sıkça bahseder hale geldi. Yeni gelen bilgiler, Apple’ın en önemli ürünü olan iPhone’un gelecekte yerini AR gözlüğüne bırakabileceğini gösteriyor.

Apple gelecekte iPhone’u bırakarak AR gözlüğü üretimine odaklanabilir.

Hazırlanan rapora göre Apple’ın amacı artırılmış gerçeklik gözlüğünü daha etkin bir şekilde kullanmak. Daha önce Cupertinolu şirketin iPhone’a “yardımcı” bir cihaz olarak AR gözlüğü geliştiriyor olabileceği ortaya çıkmıştı. Yeni gelen sızıntı, Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojileri konusunda cesur adımlar atabileceğine işaret ediyor.

Apple’ın iPhone’u tamamen bırakması ve AR gözlüğüne geçiş yapması en azından kısa vadede pek mümkün görünmüyor. Google’ın AR gözlüğünün bir türlü istenen başarıya ulaşamaması ve Microsoft’un HoloLens ile sadece küçük bir kitleye, kısıtlı özellikler sunması, AR teknolojisinin henüz olgunlaşmadığını gösteriyor. Dolayısıyla Apple’ın iPhone’dan vazgeçmesi hiç kolay olmayacak. Ancak Apple’ın önceki iddialarda olduğu gibi önce iPhone’a yardımcı bir AR gözlüğü geliştirmesi ve sonra iPhone’un tüm özelliklerine sahip, tek başına çalışabilen bir AR gözlüğüyle karşımıza çıkması akla yatkın görünüyor. Apple ile ilgili ortaya atılan tüm bu iddiaların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini görmemiz için bir süre daha beklememiz gerekecek.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz