iPod

iPod’un teknoloji ve müzik dünyasında çok önemli bir yere sahip olduğu su götürmez bir gerçek. Piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda büyük bir başarı yakalayan ve günümüz dijital müzik çağının temellerini atan iPod, Apple’ın en başarılı işlerinden biri olarak biliniyor. Günümüzde iPhone’un yükselişiyle geri plana atılan iPod’un en efsane sürümü ise tahmin edebileceğiniz gibi ilk piyasaya çıkan orijinal sürümü. İlk iPod’u bulmak ve satın almak hiç kolay olmuyor. Bunu fırsat bilenler ise orijinal iPod’u çok yüksek fiyatlara satıyor.

Koleksiyonerlerin rüyalarını süsleyecek bir iPod

İlk iPod’un ikonik bir cihaz olduğu ortada ancak bu cihaza ne kadar para verirdiniz? 1.000 TL? 2.000 TL? Eğer aklınızda bu fiyatlar varsa ve koleksiyoner bir ruha sahipseniz orijinal iPod’u unutabilirsiniz. Çünkü iPod’un orijinal sürümü, eBay üzerinde 20 bin dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Daha önceki referensları epey sağlam olan bir kullanıcı tarafından açılan satış tüm ilgileri üzerine çekmiş durumda. Cihazın fiyatının bu kadar yüksek olmasının sebebi ise bu iPod’un açılmamış kutuda olması. Kutusu olmayan veya kutusu olsa da kullanılmış olan orijinal iPod’ları daha uygun fiyatlara bulmak mümkün oluyor. Ancak çıkışının üzerinden neredeyse 20 yıl geçen bir iPod’u kutusu açılmamış bir şekilde satın almak için kesenin ağzını açmak gerekiyor.

Zamanına göre etkileyici sayılabilecek özelliklere sahip olan orijinal iPod’un 5 GB depolama alanı bulunuyor. Şimdilerde bu kapasiteyi birkaç şarkıyla doldurmak mümkün olsa da o dönem için kapasitenin gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Haberimize konu olan 20 bin dolarlık orijinal iPod halen sahibini bulabilmiş değil. Cihazın satışının yapıldığı eBay sayfasına buradan göz atabilirsiniz. Kutusu dahi açılmamış olan bu orijinal iPod’un kim tarafından satın alınacağı merak konusu.

 

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz