Tüm dünyada ulaşım trendleri büyük bir değişim geçiriyor ve insanlar artık ulaşım araçlarında taşınabilirliği her şeyden daha önemli buluyor. Geliştiriciler de taşınabilir, uygun fiyatlı, düşük masraflı ve çevreye duyarlı araçlar üretmeye odaklanmış durumda. Flowdot isimli ekip tarafından geliştirilen ve şu sıralar Kickstarter’da destek bekleyen Mantour X isimli katlanabilir elektrikli scooter, taşıması kolay bir elektrikli scooter arayanları memnun edecek gibi görünüyor.

katlanabilir elektrikli bisiklet

Katlanabilir elektrikli scooter Mantour X, taşınabilirliği bir üst noktaya yükseltiyor

Katlandığında 80.2 x 13.7 x 18 cm boyutlarında olan scooter, yalnızca 7.3 kilogramlık ağırlığıyla yüksek bir taşınabilirlik vadediyor. Kolayca katlanabilen ve açılıp kullanıma hazır hale gelmesinin yalnızca 5 saniye aldığı scooter’ın ilgi çekici bir özelliği daha bulunuyor. Katlandığında kendi dengesini sağlayabilen araç, bu özelliği sayesinde hiç çaba göstermeye gerek kalmadan, tek teker üzerinde rahatlıkla hareket edebiliyor.

Gidonun sol tarafındaki kol aracılığıyla gaza basılabilen scooter’ın sağ tarafında ise fren kolu yer alıyor. Arka tekerde yer alan fiziki fren diski sayesinde güvenli bir şekilde yavaşlayabiliyor. 240 W’lık motor gücüyle saatte 20 kilometre hız yapabilen aracın 20 kilometre menzilinin olduğu belirtiliyor. IP54 sertifikasına sahip olan Mantour X, bu özelliğiyle suya dayanıklılık gösteriyor ve yağmurlu havalarda da sorunsuz şekilde kullanılabiliyor. Scooter’da herhangi bir süspansiyon bulunmadığı için yalnızca düz ve engebelerin olmadığı yollarda kullanılabiliyor.

Mantour X’lerden birine sahip olmanız için Kickstarter projesine en az 319 dolar destek vermeniz gerekiyor. Projenin tüm detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

VİDEO

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz