oura akıllı yüzük

Koronavirüs’ün tespit edilebilmesi için farklı teknolojilerden yararlanılıyor. Süper bilgisayarlar ile hastalığın nasıl tedavi edilebileceğiyle ilgili araştırmalar yapılıyor ve hastalığın daha erken tespit edilebilmesi amaçlanıyor. Geliştirilen ve haberimize konu olan Oura adlı bu akıllı yüzük, yetenekleri sayesinde koronavirüsü erkenden tespit etmeyi mümkün hale getiriyor.

San Francisco’da bulunan hastanedeki çalışanlara 2 bin adet dağıtılan Oura akıllı yüzük, birçok yaşam fonksiyonunu devamlı olarak takip ederek olası hastalıkları önceden teşhis etmeyi sağlıyor. Vücut sıcaklığı, kalp ritmi, kalp atış hızı değişikliği ve yakılan kaloriyi gösteren yüzük sayesinde birçok hastalığın erken teşhisi mümkün. Bu hastalıkların başında da elbette son aylarda dünya çapında binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs yer alıyor.

İlginizi Çekebilir:  Ruh Halinize Göre Çay Demleyen Akıllı Çay Makinesi

Koronavirüs’ün belirtileri arasında en belirgin olanı yüksek ateş. Kolay tespit edilebilir olması nedeniyle sağlık kurumlarında, havalimanlarında, devlet dairelerinde ve diğer kamuya açık alanlarda koronavirüs tespiti için ateş ölçümü yapılıyor. Ancak bu ateş ölçümleri yeterli sıklıkta yapılmadığı için koronavirüsün tespit edilmesi zor olabiliyor. Erken teşhisin önemli olduğu bu hastalıkta teşhisin kolaylaştırılması için Oura akıllı yüzüğün kullanılabileceği belirtiliyor. Devamlı olarak vücut değerlerini takip eden yüzük sayesinde vücut ısısındaki yükselme erken tespit edilebiliyor. Bu sayede hastalık diğer insanlara bulaşmadan karantina süreci başlatılabiliyor.

Akıllı yüzük Oura’yı geliştiren şirketin başındaki isim Petri Hollmén, kendisinde koronavirüs olduğunu bu yüzük sayesinde anladığını belirtiyor. Vücut sıcaklığının normalden 1 derece fazla olduğuyla ilgili olarak yüzükten uyarı geldiğini ve test yaptırdığında sonucun pozitif çıktığını ifade ediyor.

Ouro akıllı yüzük, 299 dolar fiyat etiketiyle resmi internet sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Oura ile ilgili detaylı bilgilere buradan göz atabilirsiniz.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz