Kullanım Şartları

Bu site’de sunulan tüm hizmetler Siyah Devre tarafından sağlanmaktadır ve sitenin yasal sahibi Siyah Devre olup, site üzerinde her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Siyah Devre‘ye aittir. Sitenin kullanım şartları aşağıdaki gibidir.

Kullanım Şartları

Siyah Devre’de yer alan herhangi bir sayfaya girilmesi halinde aşağıda yer alan şartlar kabul edilmiş sayılır. Bu şartların kabul edilmemesi durumunda siteye girilmemelidir.

Siyah Devre‘ye giriş yapan okuyucular, ilk kullanım anından itibaren geçerlilik kazanan “Kullanım Koşulları”nı kabul etmiş sayılır. Sitemiz, “Kullanım Koşullarını”, değişiklikleri çevrim içi yayınlamak koşulu ile istediği an değiştirme hakkını saklı tutar. Çevrim içi yayınlanan değişikliklerden zamanında haberdar olmak için “Kullanım Koşullarını” düzenli olarak takip etmek, okuyucuların sorumluluğundadır. Yapılan değişikliklerden sonra siteyi kullanmaya devam eden kişi, Kullanım Şartları değişikliklerini kabul etmiş sayılır.

Bu site için bilgiler çeşitli kaynaklardan (sosyal medya, internet siteleri, basın bültenleri vb.) derlenerek sunulmaktadır. Siyah Devre editörleri ve site sahipleri, veri girişinde oluşabilecek hatalardan, eksik veri girişinden, verilerin güncelliğinden, veri kaynağındaki hatalardan, sitede gösterilen bilgilerin doğruluğu vb. den sorumlu tutulamaz ve sorumluluk kabul etmez.

Siyah devre, site kullanıcılarına sunduğu bilgilerin doğru olması için gerekli gayreti göstermekle beraber, bilgilerin doğruluğu konusunda, açıktan veya ima yolu ile hiçbir garanti vermez. Siyah Devre hiçbir şekilde yanlış veya eksik bilgiden sorumlu değildir.

Siyah Devre, bu Siteye erişimi, herhangi bir duyuru yapılmaksızın geçici veya sürekli olarak durdurulabilir.

Siyah Devre, sitenin kullanılması, kullanılamaması, bünyesinde sunulan bilgiler veya siteye bağlı olarak yapılan eylemler veya alınan kararlar nedeniyle kullanımında meydana gelen aksaklıktan, sitenin içerdiği materyalden, sitenin kullanımından sonra alınan bir karar veya yapılan bir eylemden doğan, kontrat, haksız fiil veya başka türlü (sınırlama olmadan, iş kaybından doğan zararlar veya kâr kaybı dahil) zararlardan sorumlu değildir.

Siyah Devre, internet sitesinde yer alan linklerle ulaşılacak sitelerde sunulan bilgiler nedeniyle hiçbir sorumluluk kabul etmez. Söz konusu linkler (dış bağlantılar), açıktan veya ima yolu ile herhangi bir garanti verilmeksizin, kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla verilmiştir.

Bu siteden yazılı ve/veya görsel nitelikte bilgi indirme ve baskı alma ve internet sitelerinde kullanma ancak aşağıdaki koşullar dahilinde yapılabilir:

Kişisel kullanım

Siyah Devre‘de yer alan bilgilerin kullanımı kişisel kullanım ve/veya bilgi edinme amacı ile sınırlı kalmalıdır. Ancak bu kapsamda gerçekleştirilen çoğaltma fiilleri hak sahibinin meşru menfaatlerine haklı bir sebep olmadan zarar veremez ya da yazıdan normal yararlanmaya aykırı olamaz, ticari amaçla kullanılamaz.

Siyah Devre‘de yer alan makalelerin bütünü veya bir kısmı değiştirilerek veya başka bir suretle diğer bir internet sitesinde kaynak ve link gösterilmeden izinsiz olarak kullanılamaz.

Siyah Devre‘de yer alan veriler ticari olmayan, bilgi alma amaçlı ve kişisel kullanım için indirebilir veya yazdırılabilir.

Siyah Devre sitesinde yer alan veriler herhangi bir ticari amaç olmadan üçüncü şahıslara kişisel bilgilendirilme maksatlı olarak, içeriğin Siyah Devre tarafından sağlandığı ve burada belirtilen kayıt ve şartlara onların da uymak zorunda olduklarını belirtilerek gönderilebilir. Bu tür durumlarda Siyah Devre’deki ilgili içeriğe aktif link verilmesi gerekir.

Sorumluluk Reddi

Siyah Devre, bu sitede yer alan bilgilerin tam ve doğru olduğunu veya sayfaya kesintisiz giriş sağlanacağını garanti etmemektedir. İşbu sitede yer alan beyanlar hukuken taahhüt niteliğinde sayılmamaktadır ve bağlayıcı değildir. Bu bilgilerle üçüncü şahısların haklarının ihlal edilmemesi; mülkiyet, satılabilirlik, belirli bir amaç için uygunluk ve/veya bilgisayar virüsü bulunmamasına ilişkin garantiler dahil, ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, zımnen, açıkça ya da yasal olarak hiçbir garanti vermemektedir.

Siyah Devre‘de yer alan dokümanların doğruluğu; yazım hatası, yazılım hatası, aktarım hatası, sistemlerin bozulması veya saldırıya uğraması gibi nedenlerden kaynaklanan hatalara karşı garanti edilmemekte olup, bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu nedenle Siyah Devre sitesinde yer alan elektronik dokümanlardaki hatalardan, eksikliklerden ya da bu dokümanlara dayanılarak yapılan işlemlerden doğacak, doğrudan veya dolaylı, her türlü maddi/manevi zararlar ve masraflardan Siyah Devre sorumlu tutulamaz.

Bu bilgiler doğrultusunda, Siyah Devre, bu sitenin içeriğinde yer alan bilgilerden ve görsel malzemeden kaynaklanabilecek hatalardan, maddi veya manevi zararlardan hiçbir şekil ve surette sorumlu değildir.

Sitede yer alan tüm bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Siyah Devre dilediği zaman, sitenin herhangi bir bölümünü iptal edebilir, değiştirebilir, haber vermeksizin sitedeki bazı özellikleri veya bilgileri veya sitenin bazı bölümlerine erişimi sınırlandırabilir.

Siyah Devre, İnternet Sitesinin virüs önlemlerini almış olmakla birlikte, bu konuda bir garanti vermemektedir. Herhangi bir bilgi, belge, uygulama vb. indirmeden önce virüslerden korunma konusunda gerekli önlemlerin alınması tavsiye edilir.

Kullanım şartlarıyla ilgili ortaya çıkabilecek ihtilaflarda, münhasıran Türk Hukuku kapsamında İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.