lenovo legion

Giriş, orta ve üst segment akıllı telefonlar üreten Lenovo, akıllı telefon tarafında daha etkin bir şekilde rol alabilmek adına çalışmalarını sürdürüyor. Dizüstü bilgisayar kategorisinin lider isimlerinden biri olan şirket, akıllı telefon konusunda da kendisini göstermeye niyetli görünüyor. Lenovo Legion isimli oyun telefonuyla ilgili ortaya çıkan görseller, cihazın tasarımının nasıl olacağını gözler önüne seriyor.

Lenovo Legion, mobil oyuncuların istediği her şeyi bünyesinde toplamayı hedefliyor

XDA Developers forumlarında sızdırılan bilgilere göre oldukça güçlü bir telefon bizleri bekliyor. 5.000 mAh pil ile geleceği belirtilen cihazın 90W kablolu şarj desteği sayesinde 30 dakikada yüzde yüz şarja ulaşabileceği ifade ediliyor. Alt kısmında USB-C şarj girişi, SIM kart ve data girişi olduğu görülen cihazda kulaklık girişine yer verilmemesi dikkat çekiyor. Cihazın yan tarafında bir adet daha USB-C girişi bulunurken hoparlörler ise üst ve alttaki çerçeve kısımlarına konumlandırılmış durumda. Mikrofon ise üstteki çerçevede yer alıyor.

lenovo legion

Lenovo Legion’ın arka kısmı, diğer telefonlara göre çok daha farklı bir tasarıma sahip. Diğer Lenovo Legion serisi ürünlerde görmeye alışık olduğumuz Y şeklindeki tasarım, şirketin ilk oyun telefonunda da kendisini gösteriyor. Cihazın arka kameraları üst kısımda değil, tam ortada konumlandırılıyor. Mobil oyuncular oyun oynarken telefonu yan konumda kullandığı için kamera konumunun akıllıca olduğunu söylemek gerek. Ön kamera da yine telefonun çoğunlukla yan tutulacağı düşüncesiyle hareket edilerek cihazın yan tarafına pop-up kamera olarak yerleştirilmiş.

Qualcomm Snapdragon 865 işlemciden güç alacak telefonda LPDDR5 RAM’e yer verileceği söyleniyor. 2340 x 1080 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olması beklenen telefonun ekranının 144 Hz desteği sunacağu da söylenenler arasında. Son olarak cihazda 64 megapiksel ve 16 megapiksel çözünürlüğünde geniş açı arka kamera ile 20 megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın bulunacağı belirtiliyor.

Uzun bir süredir hakkında iddialar bulunan Lenovo’nun ilk oyun odaklı telefonu Legion’ın fiyatı ve çıkış tarihi halen bilinmezliğini koruyor. Ancak cihazla ilgili neredeyse tüm detayların ortaya çıktığını göz önünde bulundurursak çıkış tarihi ve fiyat bilgisi için uzun süre beklememize gerek kalmayacağını söyleyebiliriz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz