mac face id

Face ID teknolojisi iPhone ve iPad modellerinde kullanılıyor ancak Mac için henüz gelmiş değil. Face ID’nin ilk olarak karşımıza çıktığı iPhone X modelinin üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen Mac kullanıcıları bir türlü bu teknolojiyi bilgisayarlarında kullanma şansı bulamadı. Yeni nesil M1 işlemcili MacBook modellerinde de yer almayan teknoloji için Mac kullanıcılarının biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir:  1.5 TB RAM'li Mac Pro ile Kaç Chrome Sekmesi Açılabilir?

“Mac için Face ID yıllar önce geliştirildi”

Bloomberg’ün aktardığı habere göre Mac için Face ID geliştirilmiş halde ancak nedendir bilinmez Apple bu teknolojiyi bilgisayarlarında kullanmayı sürekli erteliyor. Face ID’nin 2012 yılında Mac için uygun hale getirildiği ancak daha sonrasında bu özellikten vazgeçildiği ileri sürülüyor.

MacBook’larda yüz tanıma teknolojisinin kullanılması oldukça zor. Çünkü bu teknolojinin çalışması için gerekli olan nokta projektörü geniş bir alana ihtiyaç duyuyor. MacBook’ların ince ekran tasarımı da bu parça için yeterli alan sunmuyor. Öte yandan Mac cihazlar daha kalın olduğu için Face ID’nin tüm parçalarının yeteceği kadar alana sahip. Buna rağmen Apple’ın neden Mac’lere yüz tanıma teknolojisini dahil etmediği ise merak konusu.

Apple’ın Face ID’yi tüm cihazlarda etkin şekilde kullanabilmek için bir yol aradığı ve bu nedenle de yüz tanıma teknolojili Mac modellerini ertelediği ileri sürülüyor.Sebebi her ne olursa olsun umarız Apple kısa zaman içinde yüz tanıma teknolojisini tüm Mac ailesine getirir ve Mac kullanıcıları bu sevilen teknolojiyi bilgisayarlarında kullanabilmenin keyfini çıkarır.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz