Apple’ın profesyoneller için geliştirdiği ve teknik özelliklerinden ziyade tasarımı ve fiyatıyla gündeme gelen bilgisayarı Mac Pro, ilginç bir test videosuna konuk oldu. Tasarımı nedeniyle sık sık rendeye benzetilen ve internet dünyasında hakkında birçok espri yapılan yeni Mac, gerçek anlamda rende olarak kullanıldı.

Mac Pro’yu kendisini gösterdiğinden beri rende olarak ne kadar başarılı olacağını merak konusu oldu. Tabii binlerce dolarlık makineyle bunu test etmeye bugüne kadar kimse cesaret edemedi. Bunu yapan ilk ekibin iFixit olması ise şaşırtmadı. Cihazları parçalara ayıran ve tamir edilebilirliği konusunda puan veren iFixit, cihazlara uyguladığı ilginç testlerle biliniyor. Canlı yayında Mac Pro’nun donanımıyla ilgili bilgiler aktaran ekip, milyonların merak ettiği sorunun cevabını bulmak adına makineyi rende olarak kullandı.

Mac Pro rendeleme marifetlerini sergiledi

Videoda da görebileceğiniz üzere gerçek rende ile kapışan Mac Pro, devasa yapısı ve rendelemeye uygun havalandırma deliklerine rağmen rendeleme işlerinde başarılı olamıyor. Rendelenen peynirin büyük bir bölümü deliklerin arasına sıkışıyor ve yere düşmüyor. Rendelenen eynirden verim alınamadığı gibi binlerce liralık Mac Pro’ya da eziyet edilmiş oluyor.

Sonuç olarak 43 bin TL’den başlayan fiyata sahip Mac Pro’dan satın almayı düşünüyor ve bilgisayar fonksiyonları haricinde onu bir de rende olarak kullanmak niyetindeyseniz size kötü bir haberimiz var (!). Mac Pro render konusunda iyi olsa da rendeleme işinde pek başarılı değil.

Video

[youtube v=”xYhcM0fhgC8″]

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz