MacBook Pro ışık sızması

MacBook serisi son yıllarda yapılan yeniliklerden ziyade yaşattığı sorunlarla gündeme geliyor. Geçtiğimiz senelerde MacBook’ların klavye mekanizması kullanıcılara zorluk çıkarmaya başlamıştı. Tuşların çift basması veya hiç basmaması gibi sorunları kabul eden Apple, bu konuda teknik destek programını başlattığını duyurmuştu. Sonrasında ise yeni MacBook modellerinde klavye mekanizmasını tamamen değiştirerek sorunu kökünden çözmüştü. Ancak görünüşe bakılırsa eski MacBook Pro sahiplerinin sorunları tam olarak çözülebilmiş değil. İnternet ortamında paylaşılan bilgilere göre bazı MacBook Pro modellerinin ekranlarında “ışık sızması” olarak adlandırılan ciddi bir sorun yaşanıyor.

Kullanıcıların belirttiklerine göre bazı MacBook Pro modellerinde ışık sızması sorunu yaşanıyor. MacBook Pro ekranının aydınlatmasını sağlayan kablodan kaynaklı olduğu ifade edilen sorun nedeniyle ekranın alt kısmından ışığın sızdığı ve kullanım deneyimini olumsuz yönde etkilediği belirtiliyor. Söz konusu kablonun çok kısa olduğu ve bu nedenle ekran açılıp kapandıkça aşınarak ışık sızması problemine yol açtığı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Apple, MacBook Kullanıcılarından Özür Diliyor

MacBook Pro cihazlarında ışık sızması problemi yaşayan kullanıcılar şu anda Apple ile davalık durumda. Dava içeriğinde Apple’ın problemin farkında olduğu ve buna rağmen hiçbir adım atmayarak kullanıcıları mağdur ettiğinin altı çiziliyor. Hatta iddia sahipleri daha da ileri giderek Apple’ın ekran tasarımını bu şekilde yaparak kullanıcıları “dolandırdığını” ileri sürüyor. Dava yalnızca 2016 yılında piyasaya sürülen 13 inç MacBook Pro modellerini kapsasa da 15 inçlik modellerde de aynı sorunun yaşandığı biliniyor. Sorunun çözülmesi için yaklaşık 850 dolarlık bir teknik servis ücreti ödendiği ifade ediliyor.

Henüz yeni başlayan davanın sonucunun ne olacağı belirsiz. Apple’ın sorunun çözümü adına herhangi bir adım atıp atmayacağını hep birlikte göreceğiz.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz