android file transfer

Günümüz teknoloji çağında kullanılan cihazların değişmesi ve yenilenmesi gibi durumlar oldukça yaygın ve kaçınılmazdır. Bunun bir problemi ve ihtiyacı olarak da dosyaların aktarımı konusu gündeme gelmektedir. Dosyaları aktarabilmek için tek bir seçenek yoktur. Bu aktarımı yapmanın farklı alternatifleri bulunmaktadır. Android File Transfer bunlardan en öne çıkanı.

Android File Transfer kullanarak dosya aktarma

Google dosya aktarım aracını kullanmak akla gelen ilk yöntemlerden biridir. Bu yöntemi kullanmak basit olduğu için birçok kullanıcı dosya aktarımı için Google’ın aracını kullanmayı tercih etmektedir.

Google’ın kendi aracını kullanmak Mac’e aktarım yapmak için en kolay yoldur demek mümkündür. Bu yönteme başlamak için Android.com üzerinden “Android File Transfer” yazılımını indirmelisiniz. İndirdikten sonra “androidfilestransfer” dosya uzantısını açın. Karşınıza Android’in bilinen yeşil logosu çıkacak. Bu logoyu sağda bulunan uygulamalar klasörüne sürükleyin. Sıradaki aşamada bir USB kablosuna ihtiyacımız olacak. Bu kablo ile telefonunuz ve bilgisayarınızın birbirine bağlanmasını sağlayın.

“Android Dosya Aktarımı”nı açın. Bunu bir klasör açıyor gibi çift tıklayarak yapabilirsiniz. Çeşitli anılarınızı barındıran fotoğraflar, son tatilinizden kalan videolarınız, sevdiğiniz müzikleriniz, bir ödevinizin PDF uzantısı ya da size dair çeşitli dosyalar burada görünecektir. Dosya aktarımı yapmak istediklerinizi tıklayarak seçin ve sürükleyin. Unutmayın, tek seferde 4 GB kotanız bulunuyor. Eğer bu sınırı aşarsanız donma problemi ile karşılaşmanız ve yanıt alamamanız işten bile değildir. Bir uyarı daha, telefonunuzda USB bağlantısı seçeneğini seçmiş olmanız gerekebilir. Hatasız bir işlem için tüm koşulların sağlandığından emin olun.

​​​​​Alternatif Bir Yöntem

Herhangi bir nedenle Google’ın dosya aktarım aracını tercih etmeyebilirsiniz. Bu bağlamda karşımıza alternatif uygulamalar çıkıyor. Bunlardan en popüler olanı ise Handshaker. Mac App Store’dan indirebileceğiniz bu uygulama Google’dan farklı olarak 4 GB üzerini de destekliyor. Bir önceki Google yönteminde olduğu gibi uygulamayı yükledikten sonra telefon ile bağlantısını kurmalısınız.

Bir uyarı, bir önceki adımda bahsedilen yöntemin bir kolu olan “Google File Transfer” ile Handshaker uygulamasının çakışma ihtimali bulunuyor. O nedenle bu yöntem öncesinde Google Dosya Aktarım Aracı’nı kaldırmanız öneriliyor. Handshaker son zamanlarda eski popülerliğini yitirmiş olsa da başarılı bir dosya aktarım yazılımı olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla dosya aktarımı konusunda bu yazılıma şans vermemeniz için hiçbir neden yok.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz