minecraft

Minecraft’ın piyasaya sürülmesinin üzerinden 10 yıl geçti. Eskiden basit bir yapıya sahip olan ve internet tarayıcı üzerinden bile oynanabilen oyun, daha sonra hızlıca yükselişe geçmiş ve  Mojang’ı Microsoft’un satın almasıyla birlikte milyonlarca oyuncuya sahip bir oyun haline gelmişti. Oyunun 10. yılı şerefine eski sürüm Minecraft internet üzerinden oyunculara sunuldu.

Minecraft severler artık tüm tarayıcılardan oyunu oynayabilecek

Klasik Minecraft’ı oynayabilmek için herhangi bir dosya indirmeye veya bir eklenti kurmaya ihtiyacınız yok. Tek yapmanız gereken buradaki adrese giderek Minecraft’ın tadını çıkarmak. Tabii ki internet üzerinde sunulan sürüm epey eski olduğu için neredeyse hiçbir özellik bulunmuyor. Yalnızca 32 farklı küp kullanarak tasarımların yapılabildiği oyunda bunun dışındaki hiçbir obje yer almıyor. Arayüz de yeni Minecraft’a alışık olan oyuncuların garipseyebileceği türden. Çünkü yere bir blokları koymak veya var olan bir tanesini kırmak biraz daha farklı bir şekilde yapılıyor. Can faktörünün olmadığı versiyonun alışık olduğumuz yaratıcı moda benzediğini söylemek mümkün.

Mevcut Minecraft sürümünün eğlencesine ulaşamasa da klasik Minecraft’a bir göz atmak, oyunun nereden nereye geldiğini görmek isteyenler için keyifli olabilir. Aslında klasik sürümü oynamak, oyunun esas amacından ne kadar uzaklaştığını ve yaratıcılık temalı yapının son sürümlerde eğlence odaklı hale geldiğini de gösteriyor. Minecraft’ta artık yeni bir şeyler inşa etmektense farklı modlar kurup eğlenmek oyunculara daha cazip geliyor. Ne olursa olsun Minecraft’ın oyun dünyasında önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Her tarayıcıda ve her cihazda rahatlıkla oynanan klasik Minecraft’ın online özelliğinin bulunduğunu da belirtelim. Arkadaşlarınızı davet ederek bu ücretsiz Minecraft sürümünün tadını çıkarabilirsiniz.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz