kalemli telefon

Dönem dönem kalemli telefon modelleri ortaya çıkıyor ve kayboluyor ancak şu ana kadar Samsung Galaxy Note serisi karşısında durabilen bir akıllı telefon karşımıza çıkmadı. Uzun süredir akıllı telefon pazarında varlık gösteremeyen Motorola, yeni akıllı telefonuyla Galaxy Note’a alternatif olmaya hazırlanıyor.

Windows Phone döneminden sonra Motorola’dan Gelen ilk kalemli telefon bu olacak gibi görünüyor

Yaptığı sızıntı haberleriyle tanınan Evan Blass, Twitter üzerinden Motorola’nın yeni telefonunu gösterdi. Tamamen çerçevesiz tasarıma sahip olan telefonun sol üst köşesinde ön kamera yer alıyor. Galaxy Note serisindekine benzer bir kaleme sahip olan telefonun kaleminin alt kısımdaki yuvada yer aldığı belirtiliyor. Telefonun üst seviye bir donanım sunmayacağı ve daha çok orta segment cihazlarla rekabet edeceği ileri sürülüyor. Öte yandan kaleme sahip olması dışında diğer özellikler hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Motorola’nın bu cihazın haricinde bir de amiral gemisi telefon üzerinde çalıştığı biliniyor ancak üst seviyedeki bu telefonun özellikleri bilinmezliğini koruyor.

Motorola tam olarak Galaxy Note rakibi bir cihaz hazırlığında görünmüyor. Zaten Motorola’nın böyle bir niyeti olsa bile Galaxy Note’a tam olarak rakip olması zor görünüyor. Kalem destekli telefonlar konusunda yılların deneyimine sahip olan Samsung’un karşısına çıkabilmek için çok güçlü bir arayüz ve donanım gerekiyor. Motorola’nın sızdırılan cihazı orta segmentte ve uygun fiyatlı kalemli telefon arayanların sorununa çözüm olabilir. Henüz çıkış tarihi bilinmeyen cihazın yıl içerisinde raflardaki yerini alması bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz