MSI hırsızlık

Dünyaca ünlü donanım üreticisi MSI’ın fabrikasında çok talihsiz bir olay yaşandı. Fabrikaya giren hırsızlar toplam değeri 340 bin dolar seviyesinde olan ekran kartını çaldı. MSI yaşanan hırsızlık olayıyla ilgili açıklamalar yaparken hırsızlığın yapılış şekliyle ilgili ilginç detaylar da gün yüzüne çıktı.

MSI fabrikasında yaşanan hırsızlık olayında birçok Nvidia RTX 3090 çalındı

Bilindiği üzere MSI, Nvidia’nın RTX 3000 serisi ekran kartlarını üreten markalardan biri. Özellikle oyuncuların büyük ilgi gösterdiği bu seriden bir ekran kartı bulup satın almak oldukça zor. Hırsızlar da bu kartların zor bulunmasını ve yüksek fiyat etiketine sahip olmalarını fırsat bilerek MSI’ın Çin fabrikasından birçok RTX 3090 modelini gizlice ele geçirmiş durumda.

MSI’dan gelen açıklamaya göre fabrika birçok güvenlik kamerasıyla sıkı bir şekilde korunuyor. Ayrıca fabrikaya giriş ve çıkış yapan kamyonların da iyice denetlendiği ifade ediliyor. Bu bilgiler ışığında hırsızlık olayının içeriden birileri tarafından düzenlenmiş olabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir:  Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

MSI hırsızların bulunmasını sağlayanlara para ödülü verecek

Polisler gerekli tahkikatları yürütürken MSI da sürecin hızlandırılması adına hırsızları yakalamaya yardım edenlere para ödülü vereceğini açıkladı. Buna göre konuyla ilgili doğru ve işe yarar bilgi aktaran kişilere 15 bin dolar ödül verilecek. Bu ödül muhtemelen konuyla hiçbir bilgisi olmayanların bile fikir beyan etmesine neden olacaktır ancak umarız hırsızlar en kısa zamanda bulunabilir.

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi piyasada çok az miktarda ekran kartı bulunuyor. Koronavirüs nedeniyle sekteye uğrayan üretimin yanı sıra bitcoin madencilerinin çok fazla ekran kartı alması da stok problemine yol açıyor. Yaşanan bu hırsızlık vakası da zaten az olan ekran kartı stoklarını biraz daha azalttığı için ekran kartı satın almak isteyenleri daha kötü bir dönem bekliyor olabilir.

 

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz