Netflix ortak hesap

Dünyaca ünlü film ve dizi içeriği platformu Netflix’in milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Hesap sahiplerinin büyük bir bölümü de ailesiyle ve arkadaşlarıyla hesaplarını paylaşıyor. Netflix hesaplarında farklı profiller oluşturulabildiği için her kullanıcı kendi listelerini oluşturabiliyor ve üst paketlerde aynı anda film ve dizi izlenebiliyor. Netflix aile içerisinde ortak hesap kullanımına izin veriyor olsa da farklı lokasyonlarda kullanım olduğunda zarar ediyor. Netflix uzun bir süredir rahatsız olduğu bu durumun önüne geçmek için çalışmalara başlamış gibi görünüyor.

“Kullanıcılar Netflix platformunda ortak hesap kullanarak sistemi suistimal ediyor”

Netflix’e fazla para harcamak istemeyen kullanıcılar ortak hesap kullanımına yöneliyor. Üstelik bu hesap paylaşımları yalnızca aile üyeleri veya arkadaşlar arasında da olmuyor. Forumlarda, Facebook gruplarında ve diğer topluluklarda insanlar birbiriyle Netflix şifreleri paylaşarak gruplar oluşturuyor. Netflix’in gelirlerini önemli ölçüde azaltan bu durum için harekete geçilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir:  Netflix Üyelik İptal Etme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yeni gelecek olan sistemde hesap sahibinin olduğu lokasyonun dışından Netflix’e bağlanıldığında ekranda bir uyarı gösteriliyor ve bu uyarıda hesap sahibiyle aynı yerde yaşanmıyorsa ayrı bir hesap kullanılması gerektiği belirtiliyor. Sonrasında hesap sahibine mail veya SMS aracılığıyla özel bir kod gönderiliyor. Dolayısıyla yalnızca hesap sahibi platforma giriş yapabiliyor.

Netflix hesap paylaşımı konusunda harekete geçmekte son derece haklı. Ancak bu önlemin yeterli olacağını söylemek pek de mümkün değil. Çünkü hesap sahibine gelen kod da paylaşılarak diğer kullanıcıların sisteme girmesi sağlanabilir. Kullanıcıların bu yeni önlemlere nasıl tepki vereceğini bekleyip göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz