netflix pasif hesap

Abonelik sistemleri artık teknoloji dünyasının bir gerçeği haline gelmiş durumda. Tek seferlik ödeme sistemlerini kullanan servisler bile günümüzde abonelik servisleri sunuyor. Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip olan ünlü film ve dizi izleme hizmeti Netflix platformunun pasif aboneliklerle ilgili verdiği karar, benzer abonelik sistemlerini kullanan şirketler için örnek olacak türden.

Birden fazla uygulama aboneliğiniz varsa abonelikleri yönetmek zorlaşmaya başlıyor. Abone olduğunuz bile unuttuğunuz veya bir dönem kullanıp daha sonrasında bıraktığınız uygulamalar, aylık olarak hesabınızdan para çekmeye devam ediyor. Kullanıcılar için can sıkıcı olan bu durum, bazı şirketlerin ise hizmet vermesine bile gerek kalmadan gelirlerini katlamasına vesile oluyor. Buna karşın Netflix, yaptığı açıklamayla, bir süredir aktif olmayan pasif abonelikleri kapatmaya başlayacağını duyurdu. Önümüzdeki günlerde, uzun bir süredir aktif olmayan kullanıcılarına mail gönderecek olan Netflix, bu maillere dönüş yapmayan kullanıcıların hesaplarını kapatacak. Eğer kullanıcılar maildeki link aracılığıyla hesaplarının kapanmasını istemediklerini beyan ederse üyeliklerinde herhangi bir değişiklik olmadan hizmeti kullanmaya devam edebilecek. Hesabı kapanan kullanıcıların bilgilerinin 10 ay daha Netflix sunucularında barınacağı belirtiliyor. Bu süre içerisinde hesabını yeniden aktif edenler herhangi bir veri kaybı yaşamayacak. Netflix’te ürün inovasyonu direktörü konumunda olan Eddy Wu, kullanıcıların istediği zaman üyeliğini kolayca iptal edebilmesinin şirket için büyük önem arz ettiğini dile getiriyor.

Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren Netflix’te tahmin edebileceğiniz gibi aktif olmayan hesap sayısı çok az. Toplamda 183 milyon kullanıcının yer aldığı platformda pasif hesapların sayısının yüz binlerle ifade edildiği belirtiliyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz