Netflix Ücretsiz Deneme Süresi

Netflix, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de başından beri ücretsiz olarak deneme süresi sunuyordu. Yeni üye olan kullanıcılar, 30 gün boyunca hiçbir ücret ödemeden platforma üye olabiliyor, istedikleri film ve dizileri izleyebiliyordu. 30 gün deneme süresi sona erdiğinde ise üyelik sırasında girilen banka veya kredi kartından üyelik ücreti kesilerek üyelik devam ediyordu. Netflix bugün beklenmedik bir şekilde ücretsiz deneme süresi özelliğini devredışı bıraktı.

Netflix ücretsiz deneme süresi birçok kullanıcı tarafından suistimal edildi

30 günlük süreç sayesinde kullanıcılar Netflix’teki içeriklere göz atabiliyor, platformun artılarını görme şansı yakalıyor ve üyeliği başlatıp başlatmama konusunda nihai kararını veriyordu. Ancak ülkemizde sunulan ücretsiz 30 günlük deneme süresi birçok kişi tarafından suistimal edildiği için Netflix’in böyle bir karar verdiği düşünülüyor. Bazı kullanıcılar sürekli olarak yeni hesaplar açarak Netflix’i ücretsiz olarak kullanıyor ve bu da haliyle şirketin zarar etmesine neden oluyordu. Öyle ki bu işi ticarete dökenler forumlarda çok ucuz fiyatlara deneme üyelikleri satıyor ve bundan gelir elde ediyordu. Netflix’in bu hamlesiyle birlikte artık ücretsiz bir şekilde Netflix’e erişebilmek tarih oldu.

Netflix’in destek sayfasında belirtilenlere göre artık Türkiye’de yeni üyelik açmak isteyen kullanıcılar ücretsiz deneme süresinden faydalanamayacak. Artık üyelik başlangıcında direkt olarak karttan üyelik ücreti tahsil edilecek ve ücretsiz üyeliklerin ticaretini yapanlar da artık bunu yapamayacak.

Netflix’te 3 farklı üyelik modeli bulunuyor. En az 1 cihazda izleyebilmek için ayda 17 TL ödeme yapmak gerekiyor. Netflix’in destek sayfasında ücretsiz üyelikle ilgili yapılan açıklamaya buradan göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz