nokia 6.3

Bizim yıllar öncesinden bildiğimiz Nokia tarihe karışmış olsa da HMD Global şirketinin çatısı altında Nokia ismi yaşamaya devam ediyor. Eski parıltılı günlerinden eser kalmayan marka, şimdilerde giriş ve orta segment telefon modelleriyle karşımıza çıkıyor. Yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen ve orta segmentte konumlandırılacağı belirtilen Nokia 6.3 modeliyle ilgili yeni detaylar sızdı.

HMD Global, geçtiğimiz yılın eylül ayında Qualcomm Snapdragon 636 işlemcili Nokia 6.2’yi tanıtmıştı. Söylenenlere göre bu cihazın yeni versiyonu olacak Nokia 6.3’te Qualcomm Snapdragon 670 veya 675 işlemciye yer verilecek. Dörtlü kamera düzeneğine sahip olacağı iddia edilen modelin kamerasında ZEISS imzası bulunacağı söylenenler arasında. Nokia 6.2’de ZEISS kameraya yer verilmemiş ve 16 megapiksel çözünürlüğünde ana kamera, 8 megapiksel çözünürlüğünde geniş açı kamera ile 5 megapiksel çözünürlüğünde derinlik sensörü kullanılmıştı. İddia edildiği gibi Nokia 6.3 modelinde ZEISS kamera kullanılırsa bunun kayda değer bir yenilik olacağını söylemek mümkün.

Nokia 6.3’te önceki modelde olduğu gibi damla çentikli ekranın kullanılması bekleniyor. 16 megapiksel ön kamera ile daha iyi bir selfie deneyimi sunacağı söylenen cihazın arka kamerasıyla ilgili henüz detaylı bir bilgi bulunmuyor. 3 GB RAM ve 64 GB depolama alanıyla gelecek telefonun önceki modelde olduğu gibi microSD kart desteği sunacağı düşünülüyor.

Nokia’nın bu yılın 3. çeyreğinde düzenleyeceği etkinlikte resmi olarak tanıtması beklenen telefonun 249 euro fiyat etiketine sahip olacağı söyleniyor. Daha detaylı bilgiler için ise etkinlik tarihini beklememiz gerekecek.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz