Objelere Çarptığında Küfreden Robot Süpürge

Bu sinirli süpürgeyle karşı karşıya gelmek istemezsiniz.

Robot süpürgeler her ne kadar ülkemizde yaygın olarak kullanılmasa da yurtdışında oldukça popüler. Çok gelişmiş sensörlere sahip olan modeller haricinde genelde evin birçok noktasına çarpan ve çarptıktan sonra geri dönen bu robotların temizliği ne kadar iyi yaptıkları da bir muamma. Gerçekten tozları alıyor mu yoksa evin içinde amaçsızca dolanıyor mu bilinmeyen robot süpürge için eğlenceli bir video hazırlandı.

Bu robot süpürge sinirlendirmeye gelmiyor

DIY projeleri gerçekleştiren Michael Reeves, nihayet kendisine gelen yoğun baskıya dayanamadı ve robot süpürge Roomba’yı küfür etme özelliğiyle donattı. YouTube’da yayınlanan videoda cihazın dönüşüm sürecini anlatan Reeves’in hazırladığı robot süpürge, herhangi bir objeye çarptığında epey yüksek sesle ağza alınmayacak küfürler savuruyor. Bunun mümkün olması için Raspberry Pi ve birkaç yeni sensörden yararlanıldığı belirtiliyor.

Sonuç olarak ortaya oldukça eğlenceli bir iş çıkmış durumda. Büyük ihtimalle kimse evinde küfür edip duran bir temizlik aleti barındırmak istemez ancak yine de videoyu izlerken eğleneceğinizi söyleyebiliriz. Video epey uzun ve esas eğlenceli kısımların sonlara doğru olduğunu belirtelim. Ayrıca videoda cihazın tam olarak nasıl yapıldığı konusunda detayların verilmediğini ve genel olarak yapım sürecinin üstünden geçildiğini belirtmekte fayda var. Dolayısıyla evde böyle bir cihaz yapmak istiyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. İzlemesi epey keyifli olan videoya haberin görselinden göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz