Twitch Studio

Gün geçtikçe canlı yayın platformu olan Twitch uygulamasına ilgi artıyor. Twitch, temelde yayıncıların canlı yayın açtığı ve kişilerin de üye oldukları yayıncıları bu canlı yayınlarla izledikleri bir sistem üzerine kurulu. Platform üzerinde daha iyi bir canlı yayın deneyimi sunmak isteyen Twitch, yayıncıların daha kolay canlı yayın yapabilmesi için Twitch Studio isimli yazılımı geliştiriyor.

Bu canlı yayınlarda, yayıncılar oyunlar oynuyor, video izliyor ya da takipçileriyle sohbet ediyor. Tabii ki yayıncılar bunu yaparken birçok ekipman kullanıyor. Bu ekipmanlar sayesinde daha kolay yayınlar yapılıyor.

OBS Ne Demek? Twitch Studio Neler sunacak?

Twitch yayıncıları canlı yayınlarını platformlara aktarabilmek için çeşitli yazılımlar kullanmak zorunda kalıyor. OBS yazılımı da bunlardan biri. Yayıncıların kullandığı OBS yazılımı kullanışlılığıyla ön plana çıkıyordu ancak yeni güncelemelerle birlikte yazılımın sorunları oluştu ve yayıncılar OBS yazılımından şikâyet etmeye başladı.

Sanıyoruz ki Twitch, bu şikâyetleri dikkate almış olacak ki Twitch studio adında bir yazılım uygulaması geliştirdiklerini açıkladılar.

Bu uygulama sayesinde yayıncılar, ufak ayarlar yapıldıktan sonra rahatlıkla yayınlarına başlayabilecekler. Yayıncılar, twitch’in bu denli hızlı bir reaksiyon vermesini beklemiyordu. Ancak bu hamle Twitch yayıncılarını son derece mutlu etmiş gibi görünüyor.

Aslında Twitch, verdiği bu hızlı reaksiyonla geri dönüş yönteminin kendilerinde başarılı bir şekilde işlemiş olduğunu gösterdi. Birçok kişinin geri bildirimlerinin pek önemsenmediği bilgisayar ortamında son derece başarılı bir hamle yapan Twitch platformunun diğer firma ve şirketlere de örnek olması gerektiğini düşünüyoruz. Yayıncıların duyduğu memnuniyet bize Twitch’in doğru yolda olduğunu gösteriyor. Kapalı beta sürecinde olan uygulamanın son halini alması için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz