pro-ject x1

Sıradan bir kulaklıktan veya hoparlörden müzik dinlemek sizi tatmin ediyor olabilir. Ancak müzik söz konusu olduğunda az yetinmeyen ve her zaman daha iyi bir ses almak isteyen bir kitle mevcut. Odyofil olarak adlandırılan bu kişiler, en iyi sesi elde edebilmek için ellerinden geleni yapıyor. Müzikteki en ince detayı bile duyabilmek ve sanki şarkıyı söyleyen kişi her zaman yanıbaşındaymış gibi hissetmek isteyen bu kitleye uygun olarak üretilen ürünlerin fiyatı ise epey yüksek oluyor. Pro-ject tarafından geliştirilen odyofillere yönelik bu pikap ise uygun fiyatıyla ve başarılı özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Bu pikapta gereksiz özelliklere yer yok

Avusturyalı ses ürünleri üreticisi Pro-Ject’in X1 ismini verdiği bu pikap yalnızca sese odaklanmış kişilere hitap ediyor. Bluetooth ile bağlanma veya USB’den müzik dinleme gibi özelliklerin yer almadığı pikapta sadece gerçek ses deneyimi vadediliyor. Pro-Ject, özellikle bu özelliklere yer verilmediğini, bunun yerine tamamen sese odaklandıklarını belirtiyor. İncelemelerde bu özelliklerin yer almaması nedeniyle eksi puan aldıklarını belirten şirket, aslında bunun bir artı olduğunu belirtiyor.

Avrupa’da üretilen ve el yapımı olan X1, yalnızca 1.5 kilogram ağırlığıyla istenen her yere kolayca taşınabiliyor. 33.3, 45 ve 78 rpm oynatma hızına sahip pikabın kolunun 8.6 inç büyüklüğünde olduğunu ve tek parça karbon-alüminyumdan yapıldığı belirtiliyor. 415 x 125 x 335 mm ölçülerinde olan pikabın ana gövdesinin MDF kullanılarak yapıldığı ve siyah ya da beyaz renk detaylarıyla tasarımın tamamlandığı dile getiriliyor.

Pro-Ject X1 isimli pikabın kartuşsuz sürümü 699 euroya satın alınabiliyor. Ortofon imzalı S2MM pikap kartuşu ile birlikte gelen sürümü satın almak içinse 799 euroyu gözden çıkarmak gerekiyor. Bu fiyat diğer pikapların fiyatlarına göre yüksek gibi görünse de bunun yüksek kaliteli ses vadeden bir pikap olduğunu düşündüğümüzde gayet makul. Her iki sürümde de pikabın üstünde tozdan koruyucu bir kapak yer alıyor. Böylece pikabın ve plakların tozlanmasının ve zarar görmesinin önüne geçiliyor. Giriş seviyesinde yüksek kaliteli bir pikap satın almak isteyenler için önemli bir cihaz olarak karşımıza çıkan Pro-Ject X1 adlı pikabın tüm detaylarına buradan göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz