OnePlus uzun bir süredir reklamını yaptığı OnePlus Nord’u nihayet geçtiğimiz günlerde görücüye çıkardı. OnePlus bu yeni telefonu için o kadar büyük bir beklenti yarattı ki, adeta akıllı telefon yeniden icat edilecek gibi bir beklenti oluştu. Sonuç olarak orta segment ve üst segmentin özelliklerini birleştiren ve bunu uygun fiyatla sunan bir cihaz tanıtıldı. Yapılan dayanıklılık testi gösteriyor ki OnePlus Nord uygun fiyatlı ve iyi bir donanımla gelmesinin bedelini düşük malzeme kalitesiyle ödüyor.

JerryRigEverything tarafından yapılan sağlamlık testinde OnePlus Nord bir dizi testten geçiriliyor. Yapılan testte telefonun yan kısımlarında metal yerine plastik malzeme kullanıldığı anlaşılıyor. Uygun fiyatlı bir telefonda plastik malzeme tercihi pek de şaşırtıcı sayılmıyor. Cihazın yalnızca güç ve ses ayarı tuşlarının metal malzemeden üretildiği ifade ediliyor. Arka tarafında cam malzeme kullanılıyor ve ekran camı gibi arka cam da belirli bir noktaya kadar çizilmelere karşı dayanabiliyor. Ekranın parmak izi okuyucusunun yer aldığı kısım çizildiğinde bile sensörün başarılı bir şekilde çalışmayı sürdürüyor olması dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir:  OnePlus'ın Uygun Fiyatlı Yeni Telefonu Yolda

OnePlus Nord cihazının dayanıklılık konusunda çuvalladığı kısım ise bükülme testi. Cihaza belirli bir baskı uygulandığında çerçevenin plastik olmasının da etkisiyle telefon tamamen bükülüyor. Bu bükülme neticesinde cihazın yan tarafında kırık meydana geldiği gibi ekran da tamamen kırılıyor. Videoda ekranın iç kısmının kırıldığı ve cihazın kullanılamaz hale geldiği görülüyor. Bu nedenle OnePlus Nord satın alacak kullanıcıların cihazı arka cebine koymamasının yerinde bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Dayanıklılık testinin videosuna haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz