Oppo hızlı şarj

Pil teknolojilerinin gelişme gösterememesi, teknoloji firmalarının hızlı şarj yöntemiyle mevcut pillerin sınırlarını zorlamaya itiyor. Apple gelecekte satacağı iPhone’ların kutularından şarj cihazını çıkarmayı planlarken özellikle Asya menşeili üreticiler kutu içeriğinde en iyi hızlı şarj cihazını sunmak için birbiriyle yarışıyor. Oppo önümüzdeki günlerde tanıtacağı hızlı şarj cihazı ile rakipleriyle arasındaki farkı açmayı hedefliyor.

Piyasada Oppo imzalı ve hızlı şarj destekli telefonlar zaten bulunuyor. İlk olarak Reno Ace modelinde 65W SuperVOOC 2.0 şarj desteği sunan Oppo, daha sonra Reno 4 serisinde de 65W desteğinin olacağını açıklamıştı. Oppo’nun resmi Twitter hesabından gönderilen bir videoda Oppo’nun daha yüksek hızlı bir şarj çözümünü tanıtacağı görülüyor. “Şarj için beklemeyi sevmiyorsanız, bekleyiş sona eriyor” yazısıyla paylaşılan videoda 125W’lık bir şarj cihazının geleceği duyuruldu.

Xiaomi geçtiğimiz yıl 100W’lık şarj çözümünü tanıtmıştı. Bu teknoloji sayesinde 4.000 mAh kapasiteli pilin yalnızca 17 dakika içerisinde şarj edilmesi mümkün oluyordu. Xiaomi’nin heyecan verici 100W’lık şarj adaptörü teknik imkansızlıklar nedeniyle konsept olarak kalmış ve gerçeğe dönüşmemişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Xiaomi, bu denli hızlı şarjın pili büyük oranda yıprattığını ve pilin kullanım ömrünü azalttığını ifade etmişti.

İlginizi Çekebilir:  Anime Tutkunlarına Özel Telefon : Oppo Evangelion

Oppo’nun yeni şarj teknolojisi gerçekten son kullanıcıyla buluşacak mı yoksa konsept olarak mı kalacak henüz bilinmiyor. Qualcomm’un gelecekteki işlemci modellerinde 100W ve üzeri hızlı şarjın destekleneceği iddia ediliyor. Eğer iddialar doğruysa Oppo’nun bu şarj çözümü de gerçeğe dönüşebilir. Oppo’nun merakla beklenen sunumun 15 Temmuz tarihinde gerçekleşecek ve konuyla ilgili detaylar da netleşmiş olacak.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz