Panasonic ismini mobil cihazlar dünyasında çok fazla duymuyoruz. Ancak bizim ismini fazla duymamamız, Panasonic’in bu alanda varlık göstermediği anlamına gelmiyor. Dayanıklılık odaklı mobil cihazlar geliştiren şirketin yeni tableti Panasonic Toughbook A3, bu zamana kadar geliştirdikleri en sağlam ve en güçlü tablet olarak karşımıza çıkıyor.

Panasonic Toughbook A3 hem donanım hem de yazılım olarak sağlamlık vadediyor. Donanım tarafında Qualcomm Snapdragon 660 işlemciden güç alan cihazda 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor. Qualcomm Snapdragon 660’ın orta-üst segment cihazlara güç verdiğini göz önünde bulundurduğumuzda Toughbook A3’ün gayet iddialı bir model olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Zorlu Koşullara Dayanıklı Samsung Galaxy xCover4 Satışa Sunuldu

10.1 inçlik Full HD ekranın kullanıldığı tablette yağmurlu havada bile kolay kullanım sunabilmesi amacıyla kapasitif ekran tercih edilmiş. Bluetooth 5.0, Wi-Fi ve GPS özelliklerinin yer aldığı tablet ayrıca görüntülü görüşmeler için bir ön kameraya da sahip. Gövdesi tamamen sağlamlaştırılmış yapıda olan tabletin arka kısmında ise kamera bulunmuyor.

Toughbook A3 normal şartlarda 9 saatlik kullanım süresi vadediyor; opsiyonel olarak sunulan daha yüksek pil kapasiteli modelde ise 15,5 saat kullanım süresi sunuluyor. İlginç bir şekilde Android 10 yerine Android 9 işletim sisteminin yer aldığı tablette ön yüklü olarak Panasonic’in şirket yönetimiyle ilgili yazılımları geliyor.

Ağustos ayında satışa sunulacak olan tabletin fiyatı tam 2.700 dolar. Orta segment bir tablet için bu fiyat yüksek görünse de öncelikli olarak sağlamlık arayan kullanıcılar bu tablete göz atabilir.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz