yapay zeka destekli kredi kartı

Kredi kartı kullanmak hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Tüm harcamalarımızı detaylı olarak görebiliyor olmamız ve nakit taşıma zorunluluğumuzu ortadan kaldırması kredi kartlarını cezbedici hale getiriyor. Ancak kredi kartıyla harcama yapmak kolay olsa da ipin ucu bir kez kaçtığında borçları ödeyebilmek zorlaşabiliyor. Özellikle de paranızın takibini iyi yapmayan biriyseniz ayın sonunda karşınıza beklemediğiniz kadar yüksek bir borcun çıkması kaçınılmaz oluyor. Yapay zeka destekli yapısıyla dikkat çeken bu kredi kartı, harcamalarınızı daha iyi yönetmeniz konusunda size yardımcı oluyor.

Cred.ai isimli girişim; yapay zeka destekli, yeni nesil bir kredi kartı üzerinde çalışmalar yürütüyor. Yapay zeka aylık düzenli olarak yaptığınız harcamaları takip ediyor ve ay içerisinde ne kadar para harcayabileceğinizi size söylüyor. Böylece aslında borçlara ayrılmış olan ve harcamanız durumunda zor duruma düşeceğiniz parayı kolayca saklayabiliyorsunuz. Uygulamaya giriş yapıldığında hesabınızda görünen para aslında gerçekten hesabınızda olan değil; hesabınızdaki sizin harcayabileceğiniz kadar tutar sizlere gösteriliyor.

Kredi kartınızdan bir ödeme yaptığınızda yapay zeka sizin ay sonunda fazla borca girmemeniz için bir süre sonrasında banka hesabınızdan bu borcun ödemesini yapıyor. Firmanın açıklamasına bakılırsa eğer oyunu yapay zekanın kurallarına göre oynarsanız kredi kartınızda yüklü bir borçla karşılaşmanız ve borçlarınızı ödeyemeyecek duruma gelmeniz imkansız. Ödemelerinizi günü gününe yapan kartın gerçek bir kişiye göre ödemeleri daha iyi yönettiği belirtiliyor.

Ödemelerinize müdahale eden ve sizi borca sürükleyecek satın alımları engelleyen yapay zeka istendiği takdirde akıllı telefonda yer alan uygulamadan pasif hale getirilebiliyor. Ancak yapay zekayı kapatırsanız ve ay sonunda borcunuzu ödeyemezseniz yüzde 17.76 oranında ek ödeme yapılması gerekiyor. Dolayısıyla bu kartı kullanıp yapay zekayı kapatmak pek de mantıklı görünmüyor.

Yapay zeka destekli yeni nesil kredi kartı için bir süre daha beklemek gerekecek

Cred.ai’nin yapmaya çalıştığı iş günlük hayatımızı oldukça kolaylaştırabilir. Günlük hayatın koşuşturmacası içinde aylık harcama limitlerimizin ne olduğunu akılda tutmak ve belirli bir çerçevede harcama yapmak neredeyse imkansız. Belki de yapay zeka destekli kredi kartları çoğaldığında yapılabilecek en iyi iş finansal konuları yapay zekaya devretmek olabilir. Beta programında olan ve henüz herkese açık şekilde kullanıma sunulmayan Cred.ai’nin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz