playstation 5

PlayStation 5 ile ilgili bilgiler ardı ardına gelmeye devam ediyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda yeni nesil PlayStation konsolunun özellikleriyle ilgili Sony tarafından resmi birkaç açıklama yapılmıştı. Ayrıca analistler konsolun çıkış tarihiyle ilgili bazı bilgileri de paylaşmıştı. Şimdi ise yine Sony tarafından gelen resmi bir sunum ile karşı karşıyayız. Yayınlanan videoda PlayStation 5’in PS4’e göre ne kadar hızlı olduğunu görebiliyoruz. Videoya göre yeni nesilde bekleme ekranlarında oyalanma devrinin sona ereceğini söyleyebiliriz.

PlayStation 5 ile bekleme süreleri büyük ölçüde kısalıyor

PS5 ile birlikte HDD’den SSD’ye geçileceği daha önce açıklanmıştı. Yayınlanan videoda SSD’ye geçiş yapmanın ve diğer donanımsal iyileştirmelerin oyun performansına nasıl yansıdığı net bir şekilde görülebiliyor. Spider-Man oyunuyla gösterilen demoda PS4 Pro ile PS5 arasındaki farka değiniliyor. Oyunun açılışı PS4 Pro’da 8 saniyeyi bulurken yeni nesil konsolda bu süre 1 saniyenin altına düşüyor. İkinci videoda ise bu kez yeni nesilde dinamik haritaların ne kadar iyi bir şekilde sunulabileceği gözler önüne seriliyor. PS4 Pro’da şehrin bazı bölümlerinin yüklenmesi zaman alabiliyorken PS5 platformunda hiç beklemeye gerek kalmadan koca şehri dolaşmak mümkün oluyor.

Sony, yeni nesil konsoluyla ilgili bilgileri ufak ufak vermeyi sürdürüyor. Önümüzdeki dönemlerde de Sony cephesinden yeni bilgiler gelmeye devam edeceğini söyleyebiliriz. 2020 yılına kadar piyasaya sürülmeyeceği belirtilen PlayStation 5’in resmi duyurusu için uzun bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor. PS5 performansına  videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz