Pokemon GO bir dönem tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok popüler hale gelmişti. Binlerce insan her gün sokaklara dökülmüş ve en iyi Pokemon’ları yakalamak için kilometrelerce yol yürümüştü. Türkiye’de Pokemon çılgınlığı sona erdi ancak dünyada halen oyunu oynayan milyonlarca insan bulunuyor. Bu kişiler buluşmalar düzenliyor ve saatlerce dolaşarak oyunu oynuyorlar. İşte bu kişilerden biri olan Tommy Monkhouse isimli Pokemon GO oyuncusu, sadece oyunu oynayarak onlarca kilo vermeyi başardı.

“Günde 3 saat Pokemon Go Oynadım”

Monkhouse’un söylediğine göre bu oyun hayatında çok farklı bir yere sahip. Çünkü bu oyun sayesinde hem bolca eğlendiğini hem de kilo verdiğini ifade ediyor. Çocukluğundan beri Pokemon hayranı olduğunu ve oyunu çıktığında arkadaşın tavsiyesiyle birlikte oynamaya başladığını belirten Monkhouse, oyunu oynadığı süre içerisinde yaklaşık 60 kilo verdiğini söylüyor. Ayrıca oyunu günde yaklaşık 3 saat oynadığını ve bu süreçte kilometrelerce yol yürüdüğünü sözlerine ekliyor.

Oyunlar genelde insanları asosyalleştirdiği ve uzun süre oturmasına neden olarak sağlık konusunda olumsuz etkiler yarattığı nedeniyle eleştiriliyor. Pokemon GO gibi artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak oyuncuları sokağa çıkmaya iten oyunlar ise hem eğlenceli hem de sağlıklı bir oyun deneyimi vadediyor. Bu tür oyunlarda oyuncular gerçek hayatta birbiriyle ortak görevler yapabiliyor, görevleri tamamladıklarında bazı sanal eşyalar elde edebiliyor ve diğer oyuncularla rekabet içerisine girebiliyorlar. Gelecekte bu tür oyunların sayısında artış yaşanması ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin yaygın bir kullanım alanı bulması bekleniyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz