pokemon go sosyal mesafe

Pandemi süreci sadece dışarıdaki hayatı değiştirmekle kalmadı dijital dünyada da önemli değişikliklere neden oldu. Bu süreçte markaların, ürünlerini koronavirüse göre farklılaştırdığına şahit olduk. Oyun tarafına baktığımızda ise koronavirüsün en çok etkilendiği oyunlar tahmin edebileceğiniz üzere gerçek dünyada yürüyerek oynanması gereken oyunlar oldu. Bu yapımların başında gelen Pokemon GO, yeni gelen özellikle birlikte sosyal mesafe korunarak oyunu arkadaşlarınızla oynamayı mümkün hale getiriyor.

İlginizi Çekebilir:  Evden Çıkmadan Pokemon GO Oynamak Artık Mümkün

Yeni Pokemon Go güncellemesi Sosyal mesafe korunarak raid yapılabilmesini sağlayacak

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberde Pokemon GO’ya yeni gelen özellikle birlikte oyunun sokağa çıkmadan oynanabilir hale geldiğini sizlere aktarmıştık. Pokemon Go için yeni gelecek özellik ise evlerinde oturan oyuncuların raid etkinliklerine katılabilmelerini sağlayacak. Özellik kullanılmaya sunulduğunda oyuncular oyun içerisinde “+” butonu görecek. Özel ve herkese açık lobilerde görünen bu butona dokunarak raid oluşturabilecek ve 5 kişiye kadar arkadaşlarınızı etkinliğe davet edebileceksiniz. Davetiyeyi alan oyuncular bildirime dokunarak lobinize katılabilecek. Eğer özel bir lobi oluşturduysanız oyuna dahil olmak isteyen oyuncuların savaşa başlamadan önce şifreyi girmeleri gerektiği de belirtilenler arasında.

Arkadaşlarınızla dışarıda toplanıp savaşların içine girmenin tadını bu şekilde yakalamak elbette mümkün değil. Ancak dünya değişiyor; yeni sorunlar, yeni çözümler gerektiriyor. Niantic gibi dünyada milyonlarca kişinin oynadığı bir oyuna sahipseniz her duruma göre gereken adımları atmanız gerekiyor. Umarız yakın zamanda dünya pandeminin etkisinden kurtulur ve eski hayatımıza geri dönebiliriz. Şimdi ise “yeni normal” sürecin gerekliliklerini yerine getirmekten başka bir şansımız yok.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz