Project Sandcastle

Ekranı olan neredeyse her cihaza yüklenebilmesi sayesinde milyonlarca cihazda kullanılan Android, bu zamana kadar sadece iPhone’larda çalıştırılamamıştı. Android’in iPhone’larda kullanılabilmesi için önemli bir adım atıldı. iPhone’a Android yüklemeyi başaran yazılımcılar, Project Sandcastle ile önümüzdeki dönemlerde geliştirmeler yaparak iPhone üzerinde gerçek bir Android deneyim sunmayı hedefliyor.

Projenin başındaki isimler olan David Wang ve Chris Wade’in iPhone üzerinde Android çalıştırma serüveni 13 yıl öncesinden başlamış. İlk iPhone modelinde Android’in eski bir sürümünü çalıştırmayı başaran ekip,  sonraki yıllarda bu çalışmayı daha ileri noktalara taşımak için çaba göstermiş. Nihayet bu çabalar meyvesini vermiş ve Project Sandcastle ismiyle adlandırılan çalışmayla karşı karşıyayız.

İlginizi Çekebilir:  "iPhone'un Yerini AR Gözlüğü Alabilir"

Şimdilik sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında çalışabilen uygulamayı cihazınıza yapmak için önce Jailbreak işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında projenin sitesinde anlatılanları takip ederek Android’i iPhone’a yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Beta sürecinde olan Project Sandcastle, henüz eksiksiz bir Android deneyimi sunmaktan çok uzakta. Android’in birçok temel fonksiyonunun iPhone üzerinde çalışmadığı belirtiliyor. Ekibin amacının ise zamanla bu projeyi geliştirerek iPhone’da Android’in sorunsuz bir şekilde çalışır hale getirmek olduğu ifade ediliyor.

iPhone’a Jailbreak işlemi uygulandığında cihaz garanti dışı kalıyor. Dolayısıyla bu işlemi yapmak isteyenlerin bunu göz önünde bulundurması gerekiyor. Eğer gözden çıkardığınız bir iPhone 7 veya iPhone 7 Plus sahibiyseniz, teknik bilgilerinize de güveniyorsanız Project Sandcastle için bir şans verebilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz