playstation 5

Geçtiğimiz hafta Sony’den beklenmedik bir açıklama gelmiş ve PlayStation 5 için çalışmaların yapıldığı ifade edilmişti. Tahmin edileceği üzere bu açıklamanın ardından oyuncular büyük bir heyecan yaşadı ve PlayStation 5’in çok yakın zamanda çıkabileceği düşüncesine kapıldı. Fakat yeni yapılan bir açıklamaya göre PlayStation 5, beklediğimiz kadar erken piyasaya sürülmeyecek.

PlayStation 5’i yakın tarihte bekleyenlere kötü haber

Wall Street Journal muhabiri Takashi Mochizuki‘nin Twitter üzerinden paylaştığı gönderi, tabiri caizse oyuncuların hevesini kursağında bıraktı. Bu paylaşımda belirtildiğine göre PlayStation 5, önümüzdeki 12 ay boyunca piyasaya sürülmeyecek. Eğer bu paylaşım gerçeği yansıtıyorsa PS5’in ne zaman piyasaya sürüleceğini bilmesek de ne zaman satışta olmayacağını biliyoruz. Bu da bir gelişmedir sonuçta, değil mi?

Bu paylaşımın ardından gözler 2020 yılına çevrilmiş durumda. 12 ay piyasaya sürülmeyeceği söylenen konsolun 2020’nin Mayıs ya da Haziran ayında satışa sunulmaması için hiçbir neden bulunmuyor. Öte yandan bazı analistler PlayStation 5’in 2020’nin sonuna, 2021’e ve hatta 2022’ye sarkabileceğini düşünüyor.

PlayStation 5 hakkında birkaç resmi bilgi bulunuyor. Cihazın 8K çözünürlük destekleyeceği ve ray tracing destekli AMD’s Radeon Navi serisi GPU’ya sahip olacağı biliniyor. 3D ses desteğiyle daha keyifli bir oyun deneyimi vadedecek olan PS5’in SSD sayesinde yükleme ekranlarındaki süreleri kısaltacağı belirtiliyor.

Fiyatı bilinmese de PlayStation 5’in bu özelliklerle birlikte yüksek bir fiyattan piyasaya sürüleceği ortada. Cihazla ilgili birçok detay ise gizli kalmaya devam ediyor. E3 2019 ile birlikte Sony’nin PS5 ile ilgili yeni detayları duyurması bekleniyor.

Microsoft tarafında ise şu anlık bir sessizlik hakim. Xbox’ın yeni sürümünün ne gibi özelliklerle geleceği ve PlayStation 5’e karşı nası kozlarının olacağı merakla bekleniyor. Yaşanacak bu rekabetten en çok karlı çıkanların ise biz oyuncular olduğunu söylemeye gerek yok sanırız.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz