samsung katlanabilir telefon

Samsung, katlanabilir telefon piyasasını domine etmek istediğini her hamlesiyle net bir şekilde ortaya koyuyor. Birçok akıllı telefon üreticisi henüz ilk katlanabilir telefonunu bile piyasaya sürmemişken 2. katlanabilir telefon Galaxy Z Flip ile karşımıza çıkan Samsung’un durmaya niyeti yok. Şirketten gelen bilgilere göre teknoloji devi birden fazla katlanabilen telefonlar üzerinde duruyor.

Şimdiye kadar piyasaya sürülen katlanabilir telefonların tamamı yalnızca tek sefer katlanabiliyordu. Samsung ise birden fazla katlanabilen katlanabilir telefon fikrini değerlendiriyor. Şirketin mobil kanadının başındaki isim, yaptığı açıklamada Samsung’un iki veya üç kez katlanabilen telefonlar üretebileceğini belirtiyor. Ancak Güney Koreli teknoloji devinin böyle bir cihazı şu an için düşünmediği ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  Huawei: Samsung'u Geride Bırakacağız

“Akıllı telefon piyasası 2-3 kere katlanabilen cihazlara şimdilik hazır değil”

Samsung’un birden fazla katlanan telefonu şu anda üretmemesi tamamen yazılımsal nedenlerden kaynaklanıyor. Henüz katlanabilir telefonlar için tam anlamıyla uyumlu uygulamaların sayısı bir hayli az. Hal böyleyken iki, üç kez katlanan telefonlara uyumlu uygulamaların mağazalarda yer alması daha da uzun sürecektir. Samsung’un henüz hazır olmayan bir alanda cihaz piyasaya sürmesi, söz konusu cihazın satışlarının beklenen seviyelere ulaşmasını imkansız kılacaktır. Dolayısıyla şimdi olmasa bile gelecekte birçok kez katlanabilen cihazlar görebiliriz.

Şirketin ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un geliştirme sürecinin 7 yıl sürdüğü belirtiliyor. İkinci telefonu olan Galaxy Z Flip’in ise 3 senede tamamlandığı dile getiriliyor. Gelecek yıllarda katlanabilir telefon üretimi süresinin daha da azalması ve daha gelişmiş cihazların kısa sürede üretilebilmesi bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz