Galaxy Fold 2

Bildiğiniz üzere Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold ülkemizde satışa sunulmadı ve dünya çapında belli ülkelerde satışa sunuldu. Yüksek fiyatı ve çıkışında yaşanan sorunlar nedeniyle yüksek satış rakamlarına ulaşamayan telefonun yeni versiyonu için geri sayım başladı. İlkinin aksine yatay olarak değil dikey olarak katlanan Galaxy Fold 2, bu görüntüsüyle deniz kabuğunu andırıyor. Kolay taşınabilirlik açısından dikey olarak katlanan modelin bir önceki Galaxy Fold’a göre daha başarılı olduğu görülüyor.

Galaxy Fold 2

Samsung Galaxy Fold 2 bambaşka bir tasarımla geliyor

Galaxy Note 10’da olduğu gibi ekranın üst orta kısmında, ekranın içinde bulunan kameraya sahip olan telefonun normal telefonlara göre uzun yapıda olması dikkat çekiyor. Çevresinde küçük bir çerçeve bulunan telefonda çentik bulunmuyor. Ekranın orta kısmında bulunan katlama mekanizması ekranda belirgin bir iz bırakmıyor gibi görünüyor. İlk Galaxy Fold cihazında ekrandaki katlanma izi net bir şekilde görülebilir haldeydi ve bu durum oldukça tepki çekmişti. Eğer ikinci cihazda bu iz giderilebildiyse bu önemli bir gelişme sayılabilir.

Telefon katlandığında alt kısımda küçük bir ekranın yer aldığı görülüyor. Bu ekranda saat ve tarih gibi bilgilere yer veriliyor. Arka tarafı tamamen cam olan cihazda başka bir ekranın yer alıp almadığı görülemiyor. Ses tuşlarının sağ üst kısımda yer aldığı telefonun hoparlörü ve USB-C girişi tahmin edilebileceği üzere alt kısımda karşımıza çıkıyor.

Şubat ayında Galaxy S11 ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy Fold 2 modelinin tıpkı ilk cihaz gibi 1.000 dolar seviyesinde fiyatlandırılması bekleniyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz