Samsung Galaxy Fold

Samsung tarafından daha önce piyasaya sürülen ve oldukça fazla sorun yaşanmasına neden olan modellerden bir tanesi de Samsung Galaxy Fold olarak akıllara kazınmıştı. Hemen piyasadan toplanan ve ardından da yeni halini almak üzere çeşitli testlere tabi tutulan modelin bir süredir yenilendiği ve yeniden piyasaya sürüleceği konuşuluyordu. Son olarak ortaya atılan iddiaya göre ise Samsung’un testleri tamamlandı. Eylül ayında ise tanıtımlarına ve satışına yeniden başlanması bekleniyor. Samsung tarafından herhangi bir doğrulama yapılmamasına karşılık yeni model oldukça merak ediliyor.

Samsung Galaxy Fold Bir Kez Daha Satışa Sunulmaya Hazır

Samsung kendini alanında kanıtlamış bir şirket olmasına karşılık katlanabilir telefon teknolojisinde bir takım sorunlar yaşamak durumunda kalmıştı. İlk olarak piyasaya sürmek istemesinden kaynaklanan bazı sorunlar Samsung Galaxy Fold cihazının erkenden piyasaya sürülmesine ve ardından da geri toplanmasına neden olmuştu. Telefonun revizyon alınmasının ardından ise ne zaman yeniden satışa çıkarılacağı merak edilmeye başlanmıştı.

Güney Kore’den gelen bir habere göre ise Samsung model üzerindeki tüm testlerini bitirdi. Bunun için de beklemesine gerek kalmadığını düşünüyor. Şirket mümkün olan en kısa süre içinde yeniden katlanabilir telefon modeli olan Fold’u meraklıları ile buluşturmayı düşünüyor. Öne sürülen tarih olarak ise 6 eylül dile getirildi. Bu tarihin seçilmiş olmasının da bazı nedenleri bulunuyor. Çünkü bu tarihte IFA 2019 etkinliği başlamış oluyor

Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2019 etkinliği kapsamında başlangıç tarihine denk gelen zamanda Güney Kore için satışların başlaması planlanıyor. Diğer ülkelerde ne zaman satışının yapılacağı konusunda ise kesin bir bilgi bulunmuyor. Şirketten bir yalanlamanın gelmemesi de haberin doğruluk payının yüksek olduğunun anlaşılmasına neden oluyor. Telefonun sınırlı sayıda üretilmesi ve belirli ülkelerde satışa sunulması bekleniyor. Cihazın Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise belirsizliğini koruyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz