galaxy fold

Samsung’un başı son zamanlarda Galaxy Fold ile dertte. Bilindiği üzere telefonun katlanabilir mekanizmasında yaşanan sorunlar nedeniyle ekranın çok kısa bir süre içerisinde bozulduğu ortaya çıkmıştı. Samsung bunun üzerine telefonun çıkış tarihini belirsiz bir süre için ertelemişti. Şimdi ise bu ertelemenin zararlarını görmeye başlıyor. Cihazı ön sipariş verenlerin bu siparişleri iptal edebileceği bir süreç başlamış durumda.

Samsung, Galaxy Fold siparişi verenlere bugünlerde bir mail göndermeye başladı. Bu mail içeriğinde öncelikle Galaxy Fold’da yaşanan sorunlar ve bu sorunlar nedeniyle yaşanan gecikme nedeniyle özür dileniyor. Yaklaşık 2 hafta gibi bir süre içerisinde Galaxy Fold’un yeni çıkış tarihini duyuracağının altını çizen Güney Koreli teknoloji devi, ön sipariş veren müşterilerden siparişleriyle ilgili bir geri dönüş bekliyor. Gönderilen mailde, herhangi bir geri dönüş yapılmadığı takdirde ve cihazın da kullanıcılara teslim edilmemesi halinde 31 Mayıs itibarıyla siparişin iptal edileceği söyleniyor. Geri dönüş yapıldığı takdirde bu sürenin uzayacağı ve müşterilerin daha sonra karar verebileceği de ifade ediliyor. Gönderilen yazıda ayrıca Samsung’un Galaxy Fold’u şirketin kalite standartlarına uyacak şekilde geliştirmeyi sürdürdüğü ve müşterilerin cihaz için endişe etmemeleri gerektiği vurgulanıyor. Mail’de “Ön siparişim iptal edilmesin” ibareli bir link de yer alıyor.

Amerika’da tüketici haklarını korumak için var olan yasalarda, bir ürünün çıkışının gecikmesi halinde siparişin iptal edilebiliyor olması gerekiyor. Bu da Samsung’un durumdan pek memnun olmasa da müşterilerine böyle bir mesaj atmak zorunda kaldığını gösteriyor. Samsung’un Galaxy Fold’u ne zaman piyasaya süreceği halen bilinmezliğini koruyor. Cihazın şu andaki en sıkı rakibi olarak görülen Huawei Mate X’in ise Samsung’un yaşadığı sorundan ders alması ve daha sorunsuz bir cihaz hazırlaması bekleniyor.

 

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz