samsung galaxy note 10

Samsung’un merakla beklenen amiral gemisi telefonu Samsung Galaxy Note 10 ile ilgili devamlı olarak yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz haftalarda Samsung Galaxy Note 10’a ait olduğu iddia edilen bazı özellikleri sizlere aktarmıştık. Şimdi de cihazın kamerasıyla ilgili bekleyenleri heyecanlandıracak bir bilgi ortaya çıktı. Eğer iddialar doğruysa, kamera konusunda oldukça iddialı bir model karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy Note 10, kamera alanında çığır açabilir

Akıllı telefonlarda kullandığı gelişmiş kameralarla adından sıkça söz ettiren Samsung, her yeni akıllı telefonuyla birlikte bu alanda yeni ufuklar açıyor. Samsung yeni duyurduğu 64 Megapiksel çözünürlüğünde ISOCELL Bright GW1 ve 48MP ISOCELL Bright GM2 sensörler, mobil fotoğrafçılıkta yüksek çözünürlüklü bir dönemin habercisi. Samsung’un Tetracell teknolojisinin kullanıldığı sensörler, piksel birleştirme ve farklı algoritmalar sayesinde düşük ışıkta kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor.

Samsung’un sensör tarafındaki yetkili ismi Yongin Park, akıllı telefon kameralarının son yıllarda çok büyük bir öneme sahip olmaya başladığını belirtiyor. Artık insanların anı kaydetmek ve paylaşmak için akıllı telefonlarını kullandıklarını ifade eden Park, geliştirdikleri yeni sensörlerin mobil fotoğrafcılığı farklı bir boyuta taşıyacağını iddia ediyor.

Galaxy Note 10’da bu yeni sensörlerin yer alacağı kesinleşmiş değil. Ancak Samsung böylesine gelişmiş sensörler tanıtmışken amiral gemisi telefonda bu sensörlere yer vermesi sürpriz olmaz. Samsung Galaxy Note 10’un en üst modelinde 64 megapiksel çözünürlüğünde kameranın yer alması ve daha alt versiyonlarında 48 megapiksel çözünürlüğünde kameranın bulunması akla yatkın görünüyor. Samsung’un Galaxy Note 10 için neler planladığını bekleyip göreceğiz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz