galaxy note 10

Samsun yıllardır Galaxy S ve Galaxy Note olmak üzere iki farklı seri şeklinde amiral gemisi modeller tanıtıyor. İlk yıllarda bu iki seri arasında ciddi farklar bulunuyordu. Özellikle de tasarım olarak iki cihazı birbirinden ayırmak çok kolaydı. Fakat son yıllarda Samsung Galaxy Note serisi ile Galaxy S serisi arasındaki fark oldukça azaldı. Birkaç donanımsal değişiklik haricinde Galaxy S serisi ile hemen hemen aynı noktaya gelen Note cihazlar, kalem kullanmak isteyenlerin tercihi oluyor. Yeni ortaya çıkan bilgiler de temel olarak Galaxy S10’a benzeyen bir Galaxy Note 10‘un yolda olduğunu gösteriyor.

Gizli kalmak isteyen bir kaynağın aktardığı bilgilere göre yeni Galaxy Note 10’un ekranı 6,6 inç veya 6,66 inç Super AMOLED olacak. 16 milyon renk sunan ekranın gövdeye oranının ise %89 olacağı ifade ediliyor. İnç başına düşen piksel oranının 505 olduğu ileri sürülen telefonun ekran çözünürlüğünün ise 1440 x 3040 olduğu söyleniyor. Bu özellikler, Samsung Galaxy S10’un 5G sürümüyle neredeyse aynı görünüyor.

Samsun Galaxy Note 10’un işlemcisi hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Samsung Galaxy S10’da da kullanılan Snapdragon 855’in Galaxy Note 10’da karşımıza çıkabileceği düşünülüyor. 4 adet kameranın yer alacağı söylenen telefonda bulunacak kameraların özellikleri şu şekilde:

• 12 MP, f/1.5, 26mm, 1/2.55″, OIS, Dual Piksel
• 12 MP, f/2.4, 52mm, 1/3.6″, OIS, 1.0µm piksel boyutu, AF, 2x optik yakınlaştırma
• 16 MP, f/2.2, 12mm
• TOF 3D tarayıcı kamera.

S-Pen Çok Önemli Bir Yenilikle Gelebilir

Galaxy Note 10’un kaleminde devrimsel bir yeniliğin gelebileceği söyleniyor. Samsung’un uzun bir süre önce patentini aldığı ve S-Pen’in içerisinev kamera yerleştirmeyi mümkün kılan teknolojinin Galaxy Note 10’da gelebileceği öne sürülüyor. Böylece selfie kamerasını kalemin üstünde sunabilecek olan Samsung’un tamamen çerçevesiz bir ekranlar karşımıza çıkabileceği ifade ediliyor. Öte yandan Güney Koreli teknoloji devinin henüz bu konuda çalışmaları tamamlamadığı ve söz konusu teknolojinin önümüzdeki diğer Note modellerinde kullanılabileceği de söylenenler arasında.

8 Ağustos tarihinde tanıtılacağı söylenen Galaxy Note 10’un 23 Ağustos’ta Amerika’da, Asya’da ve Avrupa’nın bir bölümünde raflardaki yerini alması bekleniyor. Fiyatı hakkında herhangi bir bilgi bulunmasa da Galaxy S10’a göre fiyatın daha yüksek olacağı düşünülüyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz