Samsung Galaxy S10

Akıllı telefonlar her yıl daha da gelişiyor ve bir önceki yıla göre daha üstün özelliklerle karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon geliştirme konusunda gittikçe daha da deneyimli hale gelen firmalar, yaptıkları hataları gözden geçirerek bir daha bu hataları yapmamaya çalışıyor. Ancak teknoloji devlerinin deneyimleri ve üstün mühendislikleri bile cihazların tamamen kusursuz olmasına yetmiyor. İnsan yapımı olan her şeyde olduğu gibi akıllı telefonlarda da her yıl farklı sorunlar karşımıza çıkıyor. Son haftalarda adını sıkça duyduğumuz Samsung Galaxy S10 da sorun yaşayan cihazlardan biri. Kullanıcıların deneyimlerini paylaştıkları mecralardan alınan bilgilere göre Galaxy S10’da can sıkıcı bir sorun mevcut.

Samsung Galaxy S10’un yakınlık sensörü, gerektiği gibi çalışmıyor

Söylenenlere göre Samsung Galaxy S10’un yakınlık sensöründe sorun yaşanıyor. Galaxy S10, sensöründeki bu sorun nedeniyle cepte taşınırken veya çantadayken ekranını aktif hale getiriyor. Gereksiz yere açılan ekran nedeniyle telefonun şarjı boş yere harcanıyor. Kullanıcılar, sensörün hassaslık ayarını düşürmelerine rağmen sorunun devam ettiğini ve Galaxy S10’un ekranının istenmeyen zamanlarda kendi kendine aktif olduğunu dile getiriyor.

Telefonlarımızda bulunan yakınlık sensörleri, doğru çalıştığı zamanlarda hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Telefon görüşmesi sırasında cihazı kulağımıza yaklaştırdığımızda yakınlık sensörü sayesinde ekran kapanıyor ve böylelikle yanlışlıkla ekrana dokunmamızın önüne geçilmiş oluyor. Günümüz akıllı telefonlarının tamamında yer alan yakınlık sensörleri, genellikle cihazın üst kısmındaki hoparlörün yakınlarında yer alıyor. Samsung Galaxy S10’da ise yakınlık sensörü ekranın içerisine gömülü olarak geliyor.

Samsung Galaxy S10’un yakınlık sensörü ile ilgili yaşadığı bu problemin çözümü henüz bilinmiyor. Ayrıca sorunun tüm Galaxy S10 cihazlarında mı, yoksa belirli modellerde mi yaşandığı da bilinmiyor. Sorunun yazılımsal mı, yoksa donanımsal mı olduğu konusu ise henüz belirsizliğini koruyor. İnternette birçok kullanıcı tarafından tartışılan sorun ile ilgili Samsung tarafından şimdilik resmi bir açıklama gelmiş değil. Sorun yazılımsal olarak çözülebilir durumda ise Samsung’un kısa süre içerisinde sorunu çözen bir güncelleme yayınlaması bekleniyor. Fakat yakınlık sensörüyle ilgili donanım bazlı bir sorun mevcutsa Samsung’u zorlu günler bekleyebilir. Samsung’un konuyla ilgili olarak kısa süre içerisinde açıklama yapacağı düşünülüyor.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz