samsung galaxy s20 ultra

Samsung Galaxy S20 Ultra, sıklıkla gelişmiş kamera özellikleriyle ilgili haberlerde karşımıza çıkıyor. 100x dijital yakınlaştırma yapabilen telefon, bu haliyle kamera tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarıyor. Galaxy S20 ailesini öne çıkaran bir diğer unsur ise gelişmiş ekranı. Her yıl en kaliteli ekrana sahip olma ünvanını kimseye kaptırmayan Samsung akıllı telefon ailesi, bu yıl da zirveyi kimseye kaptırmıyor. Display Mate’in yaptığı incelemeye göre Galaxy S20 Ultra, bu zamana kadarki en doğru renkleri sunan akıllı telefon ekranına sahip.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy Z Flip Sağlamlık Testinde

Yapılan testlere göre Samsung Galaxy S20 Ultra’nın ekranı, Galaxy S10’a göre yüzde 14 oranında daha yüksek parlaklık sunuyor. Yüksek parlaklık moduyla orta ve yüksek derecede aydınlık ortamlarda yüksek okunabilirlik sunuluyor. Bu mod, 823 nit ile 1.342 nit arasında parlaklık sunulabilmesine olanak sağlıyor. Super Dimming adı verilen mod ile parlaklık seviyesi 2 nite kadar düşürülebiliyor ve bu parlaklık seviyesinde bile 24 bit renk sunulabiliyor. Daima açık ekran modunda parlaklık seviyesinin 1 nite kadar düştüğü ifade ediliyor.

Renk doğruluğu konusunda rakiplerinin tamamını geride bırakan Samsung Galaxy S20 Ultra, kontrast oranında da rakip tanımıyor. Display Mate ekibinden gelen açıklamaya göre bu zamana kadar incelenen ekranlar arasında en doğru renkleri veren telefon Samsung Galaxy S20 Ultra. Samsung’un en yeni amiral gemisi telefonunun ekranıyla ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilir ve neden Galaxy S20 Ultra’nın ekranının bu kadar başarılı olduğunu öğrenebilirsiniz.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz