galaxy s21

Samsung’un ekran altına gömülü selfie kamerasına sahip bir telefon satışa sunacağı uzun zamandır söyleniyor. Galaxy S10’da bu özelliğin gelmemesiyle gözler Galaxy S20 ailesine çevirmiş ancak bu cihazlarda da ekran altında gizli kamera kullanılmamıştı. Yeni gelen bilgilere göre gelecek olan Galaxy S21 modelinde nihayet ekran altında kamera yer alabilir.

Teknolojik ürünlerle ilgili olarak yaptığı sızıntı ve tahminlerle bilinen Ice Universe adlı Twitter hesabı tarafından paylaşılan bilgiye göre gelecek olan Samsung amiral gemisi telefonda ekran altında kamera bulunacak. Samsung Galaxy S21 olarak adlandırılacağı ileri sürülen telefonda kameranın ekran altına alınmasıyla tamamen çerçevesiz bir ekran deneyimi sunulacağı düşünülüyor.

Halihazırda Xiaomi ve OPPO’nun ekran altında kameralı akıllı telefon prototipleri bulunuyor. Ancak bu cihazlardaki ön kameralar, kalite açısından beklentileri karşılamakta zorlanıyor. Ekran altına yerleştirilen selfie kamerasının yeterince ışık alması gerekirken bir diğer yandan da ekran deneyimini olumsuz yönde etkilememesi gerekiyor. Henüz bu ikisini bir arada sunabilen bir cihaz prototipine rastlayamadık. Eğer Samsung söylendiği gibi Galaxy S21 modelinde söz konusu teknolojiyi kullanacaksa, bu sorunların üstesinden gelmesi gerekiyor. Samsung gibi bir teknoloji devinin yıllık ar-ge bütçelerinin bol sıfırlı rakamlarla telafuz edilebildiğini düşünürsek bu teknolojiyi hayatımıza kazandırması en muhtemel firmalardan birinin Samsung olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S21 hakkında kamera detayı dışında pek bir bilgi bulunmuyor. Şimdilik cihazın Android 11 ile geleceğini ve yeni nesil Exynos ve Snapdragon işlemcilerinden güç alacağını söyleyebiliriz. Cihazla ilgili detaylar içinse bir süre daha beklememiz gerekecek.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz