Samsung galaxy s21

Samsung Galaxy S serisinin gelecek modeliyle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni modelin Samsung Galaxy S21 olarak adlandırılacağı ve s-pen ile geleceği iddia edilmişti. Kalem desteğinin eklenmesiyle birlikte Samsung’un Galaxy Note serisine son vereceği ve amiral gemisi olarak sadece Galaxy S serisi üzerinden devam edeceği ileri sürülmüştü. Şimdi ise yeni amiral gemisi modelinin işlemcisiyle ilgili bazı detaylar ortaya çıktı. Eğer sızan bilgiler doğruysa Samsung Galaxy S21 satın almak isteyen kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayabilir.

Henüz piyasaya sürülmemiş akıllı cihazların özellikleriyle ilgili detaylar paylaşmasıyla bilinen Twitter kullanıcısı Ice Universe, Galaxy S21’in işlemcisinin detaylarını paylaştı. Buna göre gelecek yıl piyasaya sürülecek olan amiral gemisi modelin Amerika dışındaki versiyonlarında Exynos 1000 işlemciye yer verilecek. Snapdragon işlemciler ile rekabette bir kez daha geride kalacağı söylenen bu işlemcinin yine de farkı önemli ölçüde azaltacağı söyleniyor. Samsung’un 2022 yılında AMD grafik işlemcisine geçiş yapması bekleniyor fakat Qualcomm’un da buna Adreno7 ile cevap vereceği belirtiliyor. İki grafik işlemci arasında hangisinin öne çıkacağı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:  "Samsung Galaxy S20 Ultra En İyi Ekranlı Akıllı Telefon"

Exynos 1000’de Mali GPU kullanmaya devam edecek olan Samsung, bu nedenle eleştiri oklarının hedefi olacak gibi görünüyor. Mali grafik işlemcili telefonlarda yük altında ısınma sorunu yaşanabiliyor ve ayrıca Mali işlemci performans testlerinde Adreno’nun gerisinde kalıyor.

Daha önce ortaya çıkan bilgilerde yalnızca Galaxy S21’in en üst versiyonunda Exynos 1000 işlemcinin yer alacağı, diğerlerinde ise Exynos 992 kullanılacağı iddia edilmişti. Exynos 992’nin daha önce Galaxy Note 20’de karşımıza çıkacağı iddia edilmişti ancak bu cihazda Exynos 990 kullanılmıştı. Eğer modeller arasında işlemci farkı oluşursa en iyi işlemcili Samsung cihaza sahip olmak isteyenlerin en üst seviye Galaxy S21 modelini satın almaktan başka çaresi kalmayacak.

YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz